Reiki meditacija ir jos nauda

Meditacijos metu žmogus susitelkia į penkis pojūčius: regėjimą, klausą, uoslę, skonį, lietimą ir papildomas penkias veiksmo galias: mąstymą, kalbėjimą, elgseną, eiseną ir atmetimą. Tuomet protas nurimsta, išsilaisvinamą iš įprastinių kasdieninių rūpesčių, nerimo, įpročių, jaučiama ir tobulėjama kita kryptimi. Tuomet galime skirtingai suvokti savo gyvenimą, priimti naujus sprendimus, augti ir tobulėti ramybėje ir meilėje.

Moksliniai tyrimai, atlikti siejant meditavimą ir susirgimus (negalią), nustatė teigiamą jo poveikį sveikatai (Carrington, 1984 ir Woolfolk and Lehrer, Principles and Practice of Stress Management, Guilford Press, New York):

  • Įtampos ir nerimo sumažėjimas. Meditavimas paaštrina žmogaus guvumo ir budrumo pojūtį. Grupės medituojančių reakcija tapo geresnė, pagerėjo klausos percepcija. Jie sparčiau ir tiksliau už nemedituojančiųjų eksperimentinę grupę atliko suvokimo-motorines užduotis.
  • Streso sukeliamų ligų sumažinimas. Meditavimas yra susijęs su daugelio negalių švelninimu ir mažinimu, pagerina savijautą – mažina padidėjusį kraujospūdį sergant išemine širdies liga, kai kamuoja nemiga, psichinės ligos bei astma.
  • Veiklumo padidinimas. Sumažėja poreikis dienos poilsiui, miego valandėlėms, padidėja fizinė ištvermė, darbo našumas, kūrybinės galios.
  • Savęs kaltinimo, savigraužos švelninimas. Spontaniškas medituojančio savęs vertinimo pasikeitimas – nuo savęs smerkimo iki pritarimo sau – leidžia teigti, kad patiriama meditavimo metu nekritiška būsena savaime gali pasklisti kasdieniame gyvenime.
  • Savęs kaltinimo, savigraužos švelninimas. Priešnuodis priklausomybei nuo narkotikų. Tyrimai atskleidė, kad asmenys, kurie tęsia meditavimo užsiėmimus ilgesnį laiką (paprastai vienerius metus ar daugiau), vartoja mažiau nereceptinių narkotinių vaistų (marihuanos, amfetamino, barbitūratų) ir psichodelinių medžiagų.
  • Nuotaikų pažvalėjimas. Žmonės, kamuojami lengvos chroniškos depresijos ar reakcinės depresijos, pradėję meditavimą gali patirti ryškų nuotaikos pagerėjimą.
  • Galimybė patirti afektą. Išlaisvinimas tokių emocijų (malonumas, liūdesys, pyktis, meilė), kurios anksčiau nebuvo įmanomos, atsiranda pradėjus praktikuoti meditavimą ar tarp meditacijų seansų ir gali sietis su atgaivintais, stipriai veikiančiais prisiminimais.
  • Padidėjęs tapatybės pojūtis. Labiau pasikliaunama savo nuomone, sugebėjimu greičiau ir lengviau apsispręsti.
  • Sumažintas irzlumas. Medituojantis žmogus per trumpą laiką tampa mažiau irzlus bendraudamas su kitais.“

Meditacija gali būti vaizdinys, kurį jūs įsivaizduojate, kai užsimerkiate, pvz., miškas, vandenynas, saulė, rožė ir t.t. Meditacija gali būti ir judesys, t.y. bėgimas, plaukimas, šokis. Mąstymo meditacijų technikos yra plačiai naudojamos tai yra, teiginiai, kurie kartojami kelis kartus per dieną. Klasikinis pavyzdys: „Kasdien mano gyvenimas vis gerėja ir gerėja!” Vaizdinių regėjimas ir valdomi vaizdiniai naudojami, kai siekiama permainų išoriniame pasaulyje, pvz. sportininkai naudoja vaizdinius mintyse repetuodami veiksmą, kad laimėtų. Gydomieji vaizdiniai gali padėti kūnui reaguoti į stresą, skausmą ir įveikti negalią. Malda arba mantra. Tai yra seniausia mąstymo meditacijų forma. Paprasta, nuoširdi malda į Visagalį daro stebuklus. Ši galinga meditacijos forma gali būti praktikuojama bet kuriuo metu.

Individualiame darbe su klientais ir seminarų dalyviais, vedant įvairius praktinius mokymus taikau vedamąją meditaciją ir mąstymo meditacijos technikas.

Vedamosios meditacijos tikslas yra klientui arba kiekvienam seminaro dalyviui dovanoti kūno ir sielos sveikatą. Tyloje ir ramybėje šviesos kūnas plečiasi ir susidaro švytintis energijos laukas. Tai padeda išskaidyti žmogaus šviesos kanaluose ir čakrose susidariusius blokus, tad po meditacijos klientas arba kiekvienas seminaro dalyvis į savo kasdienybę grįžta sustiprėjęs, kupinas šviesos ir naujų jėgų.

Vedamosios meditacijos eiga tokia:

  • Atsipalaidavimas, minčių nuraminimas ir pasinėrimas į vidinę ramybę, stebint kvėpavimo ritmą.
  • Vizualizavimas arba leidimas vaizdiniams kilti iš aukštesniųjų šviesos pasaulių.
  • Bandymas užmegzti ryšį su dvasiniais pagalbininkais.
  • Vidinės tylos ir ramybės fazė.
  • Grįžimas į kūno sąmonę (kūno pajautimas).
  • Baigiamasis žodis ir padėka; pasidalinimas išgyvenimais (pasirinktinai).

Meditacijas vedame gryname ore, esant palankioms oro sąlygoms. Tam tikslui 2012 m. liepos 25 d. buvo sukurtas Meditacinis ratas. Meditaciniame rate galima melstis, medituoti ir pabūti, siekiant greičiau ir efektyviau apsivalyti nuo nepageidaujamų aplinkos įtakų arba įtemptos darbo dienos. Daugiau apie meditacinį ratą galite skaityti nuorodoje https://www.rutareiki.com/meditacinis-ratas.

 

BEGALYBĖS FORMOS STATINYS MEDITACIJAI

2018 m. birželio 8 d. buvo sukurtas Begalybės formos statinys meditacijai. Kiekvienas “lapas” turi po 24 akmenis, skirtas kosmoso energijai pritraukti. Tamsiajame “lape” medituoja vyras, šviesiajame - moteris. Begalybės statinio reikšmė – aš esu nesibaigianti ir turiu begalybę galimybių meilei, klestėjimui, gyvenimui, draugystei. 

Aš, širdingai dėkoju sūnui Rokui ir Mamytei prisidėjus prie Begalybės formos statinio sukūrimo. 

Ką man suteikė meditacija?

Meditacija man suteikė ramybę, gebėjimą geriau susikaupti, atrasti glaudesnį ryšį su artimaisiais ir kitais žmonėmis. Svarbiausia meditacija padėjo jaustis laimingai ir mylimai. Šypsotis ir nugalėti gyvenimo iššūkius.

Su Meilės, Šviesos ir Reiki palaiminimais, Ruta Reiki Mercar

Meditacija ir jos nauda

Jei Jus domina Ruta Reiki Mercar meditacija Kaune susisiekite su mumis rutareiki@mail.com. Meditacija yra vienas pagrindinių Rytų gydymo meno dalykų. Pozityvių, gilių emocijų sukėlimas ir negatyvių blokų išlaisvinimas meditacijos metu padeda žmonėms tapti laimingais ir sveikais. 

Iki malonių ir šviesių susitikimų, Ruta Reiki Mercar.