Kas yra Reiki?

Ar žinote, kaip išmokti mylėti save ir būti laimingu...Mes tai galime pasiekti Reiki pagalba, ar žinote, kas yra Reiki? Reiki – tai kūno ir dvasios tobulėjimo metodas, skirtas įveikti stresą, susigrąžinti sveikatą, ramybės, saugumo ir klestėjimo jausmą.

 

Reiki (,,visuotinio gyvenimo energija" – japonų kl.) yra vienas iš alternatyvios medicinos gydymo būdų, skirtas psichinei ir fizinei žmogaus sveikatai palaikyti arba atkurti. Tai sistema, atsiradusi Japonijoje XIX a. pabaigoje. 19 amž. pabaigoje Dr. Mikao Usui atvėrė Reiki terapiją iš naujo. 
Reiki - japoniškas žodis, susidedantis iš dviejų japoniškų kandži ženklų Rei ir Ki.  „Rei" — tai „visa, kas egzistuoja ir mintyse, ir formose", ,,universalus”, ,,visatos”, ,,spindulys“.  „Ki" — „tai gyvybinė energija, kuri įkvepia gyvybę kūrinijai“, „universali nepoliarizuota Visatos energija, viso ko Visatoje šaltinis”. 
Reiki – universali gyvybinė  energija. Reiki – tai spindulys, kuris turi pradžią ir pabaigą. Spindulio pradžia – Kūrinijos ištakose, o pabaiga – ten, kur mes jį siunčiame.
„Reiki terapija - viena iš Tibeto technikų, aprašytų slaptose Lotoso sutrose pirmajame ar antrajame mūsų eros amžiuje. Reiki simboliai yra raktas šios terapijos sistemos energijos siuntimui. Tai formulė, kurią dr. Mikao Usui rado Lotoso sutrose. Reiki terapija yra ypatinga tuo, kad gydūnui ji tampa prieinama iniciacijos, o ne praktikos dėka. Iniciacijų metu žmoguje atveriamas vidinis kanalas, kuriuo teka gyvybinė Visatos energija“. (J. Brėdikis, 2015, p. 205-206). Reiki meistras nukreipdamas energiją į kliento kūną, stimuliuoja jo vidinį savigydos potencialą ir paspartina pakenktų organų ar negalvimų gijimą, atstato sveikatai būtiną, visų lygmenų — fizinio, emocinio, psichinio ir dvasinio, gyvybingumą, pusiausvyrą ir gerovę. Reiki skirtingai nuo kitų gydymo metodų veikia priežastį, esančią subtiliuosiose mūsų energinėse struktūrose. Pokyčiai priežastiniame lygmenyje sukelia ir fizinio kūno pokyčius. Suvokus problemos esmę, išlaisviname užblokuotą energiją, transformuojame ją į aukštesnio dažnio energijas ir integruojame naują mąstyseną, elgseną.

 

Reiki - 

  • Senovinis gydymo metodas, kurio šaknys glūdi Tibeto Lotoso sutrose, yra savęs gydymo bei pagalbos kitiems priemonė.
  • Plaštakų prisilietimu pagrįstas gydymo metodas perduodamas kontaktiniu ir nuotoliniu būdu;
  • Iniciacijos arba suderinimo metu perduodama iš Reiki Meistro-Mokytojo mokiniui; 
  • Vidinis kanalas, kuriuo teka Gyvybinė Visatos energija (visi jį turime, tik dažnai ne aktyvų).
  • Neoperacinis gydymas; 
  • Taikoma ligoninėse, sanatorijose, privačioje praktikoje derinama su tradiciniu medicinos gydymu bei kitomis alternatyviomis gydymo terapijomis;

Reiki nėra –

  • Susijusi su religija arba religijos apeigomis, įsitikinimu, hipnoze, psichotechnika, įtaiga ir pan.

Reiki skirtas visiems norintiems atgauti jėgas ir sveikatą bei atsipalaiduoti ir iš naujo pajusti laimės ir meilės pojūtį. Reiki taip pat naudojamas gyvūnams bei augalams (suteikia žmogui ,,žalias rankas“ – sugebėjimą dirbti su augalais), valyti gamtą ir erdvę. 

 

Reiki - senovinis gydymo metodas, kurio šaknys glūdi Tibeto Lotoso sutrose, yra savęs gydymo bei pagalbos kitiems priemonė. Reiki išvertus iš japonų kalbos, reiškia – „universali Visatos gyvybinė energija“, suformuota spindulio pavidalu. Reiki – tai spindulys, kuris turi pradžią ir pabaigą. Spindulio pradžia – Kūrinijos ištakose, o pabaiga – ten, kur mes jį siunčiame, ištardami Reiki kanalo atvėrimo kodą. Reiki pradininku laikomas Dr. Mikao Usui, kuris 19 amž. Reiki terapiją atvėrė iš naujo. Ši sąvoka apibrėžia gydymo rankomis, streso šalinimą ir meditacijos meną. Dr. Mikao Usui visą savo gyvenimą pašventė šio meno tyrinėjimui ir atrado raktą į tūkstantmenčius skaičiuojančią gydymo rankomis tradiciją, kurios metu universali Visato gyvybinė energija perduodama per rankas.

Plačiausia prasme, Reiki – tai kūno ir dvasios tobulėjimo metodas, nepriklausantis nuo amžiaus, intelekto, išsilavinimo bei dvasinio išsivystymo lygio, todėl prieinamas daugumai. Šį metodą visame pasaulyje naudoja įvairių religijų bei įsitikinimų žmonės. Reiki yra išminties energija, kuri visada veikia vardan aukščiausiojo duodančio ir gaunančio gerovės, padeda žmogui surasti geresnį sprendimą daugelyje gyvenimo situacijų.

Sveikam žmogui Reiki energija suteikia atsipalaidavimą ir atgaivina, subalansuoja dešinįjį ir kairįjį smegenų pusrutulius bei suderina visus energetinius centrus (čakras) ir energijos lauką, išvalo ir sustiprina žmogaus gyvybinės energijos tekėjimą. Reiki galima naudoti vieną arba kartu su medicininiu gydymu, tačiau Reiki nėra medicinos ir kitų sveikatos priežiūros pakaitalas. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams ar ilgalaikiam kūno ir dvasios disbalansui gali būti reikalingi ilgalaikiai Reiki terapijos seansai arba didžiulis noras mokytis Reiki Mercar meno pačiam žmogui.