Žmogaus energinė sistema

Aura yra kiekvieną žmogų supantis apvalkalas iš dvasinės šviesos, garso ir jausmų. Ezoterikoje žodis „aura“ suvokiamas kaip „subtili nematoma substancija, sklindanti iš žmogaus ir kitų gyvų kūnų“.                        Žodis ,,aura“ kilęs iš graikų kalbos ir reiškia vėjelio dvelksmą.
Aura yra natūralus mūsų fizinės, mentalinės, emocinės ir dvasinės sveikatos šaltinis, per ją mes sąveikaujame su kitais žmonėmis ir jų auromis bei kitų matmenų dvasinėmis energijomis.  
Sveiko žmogaus aura yra elipsės formos ir jos dydis yra apie tris metrus. Auros būna vienspalvės ir daugiaspalvės. Žmogaus auros spalva, forma, dydis priklauso ne tik nuo subtiliųjų kūnų išsivystymo ir energetinių kanalų (čakrų)  atvirumo, bet ir nuo žmogaus minčių. „Pasak J. Brėdikio (2015, p. 99-100) jeigu žmogus galvoja apie meilę, aura gali virsti žalsvos spalvos, jeigu galvoja apie mokslą – mėlynos, kai žmogus meldžiasi, tuomet aura gali būti violetinės spalvos su baltu atspalviu, jeigu galvoja apie seksą, tuomet dominuoja oranžinė ir raudona spalvos, jeigu galvoja apie mirtį, galima įžvelgti juodą ir bordo spalvas“.
Sergančio žmogaus auros energinio gyvybingumo atstymas Reiki terapijos pagalba pagreitina gijimo procesą ir mažina naujų susirgimų tikimybę. 

Kūnas šviesa ir gyvybine energija užpildomi per čakras. Čakros – tai vartai, per kuriuos gyvybinė energija (prana,/ki) pritraukiama į kūną ir po to siunčiama kūno ,,energijų upėmis” į nervų sistemą, endokrinines liaukas bei kraują ir taip maitina visą kūną.
Žmogaus kūne yra septynios pagrindinės ir daugybė antraeilių čakrų. Virš galvos yra mažiausiai dar penkios transpersonalinės čakros, jungiančios mus su mūsų monada, arba AŠ ESU ESYBE.

 

 

KIEKVIENO ŽMOGAUS ČAKRAS GALIMA MATYRI KAIP ŠVIESĄ, JUSTI KAIP VIRPESIUS IR  GIRDĖTI KAIP GARSĄ

  • Mūladhara (Šakninė arba Pamatinė čakra). Jos virpesiai atitinka natos do virpesius ir raudonos šviesos bangų ilgį. Rožės kvapas ir pati rožė atitinka šios čakros virpesius.
  • Svadhisthana (Kryžmens arba Sakralinė čakra). Jos virpesius atitinka nata re, oranžinė spalva, ramunėlių žiedai ir kvapas.
  • Manipura (Saulės rezginio čakra). Jos virpesius atitinka geltonos šviesos virpesiai, nata mi, iš augalų – mėta.
  • Anahata (Širdies čakra). Žalios spalvos virpesiai, nata fa, gelė – snaputis, pelargonija.
  • Višudha (Gerklės čakra). Šią čakrą atitinka natos sol virpesiai, melsva spalva ir pelyno kvapas.
  • Adžna (Trečioji akis). Jos virpesiai atitinka mėlyną šviesą ir natą lia. Kvapų ir augalų, atitinkančių šią čakrą, mūsų jautrumo ribose nėra. 
  • Sahasrara (Karūnos čakra). Tūkstantlapis lotosas. Jos virpesius atitinka nata si ir violetinė šviesa.