Ruta Reiki Mercar

Interviu su manimi
Rūta Janulevičienė yra tarptautiniu mastu pripažinta Reiki Mercar meistrė mokytoja ir ICRT registruota Karuna Reiki meistrė mokytoja. Ji yra Labirintų draugijos narė nuo 2012 m. ir yra jų regioninė atstovė Lietuvai. Rūta veda praktinius seminarus, kuriuose derinamas Reiki ir labirintas, padedantis kitiems pasisemti savimonės ir gydymo galimybių. Moksliniai interesai: psichologija, koučingas, Silvos metodas, psichoterapija, Rūta taip pat yra psichodramos asistentė.
Reiki gydymas ir mokymas (13 m.), Karuna Reiki gydymas ir mokymas (10 m.). Veriditas yra apmokyta labirintų vadovė. Tarptautinės labirintų organizacijos regiono ambasadorė Lietuvai ir ryšiams su Europa. Tarptautinės labirintų organizacijos direktorių tarybos projektų komiteto vadovė. Darbas su labirintais, labirintų terapijos vedimas (11 m.), praktiniai seminarai su psichodramos apšilimo elementais, meditacijos ir praktinės užduotys (9 m.).

Reiki seansai ir mokymas

Rūta Janulevičienė yra tarptautiniu mastu pripažinta Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karuna Reiki Meistrė Mokytoja. Nuo 2012 m. yra Reiki Mercar Meistrė Mokytoja. Nuo 2013 m. Karūna Reiki Meistrė Mokytoja. Nuo 2010 m. yra Reiki Meistrės, Reiki Mercar Meistrės Mokytojos ir Karuna Reiki Meistrės Mokytojos Olgos Potiomkinos mokinė. Olga Potiomkina įkūrė Reiki Mercar mokyklą Taline, Estijoje.

Rūta mėgaujasi darbu su energija, kurios yra aiškiaregystė, aiškiagirdystė ir psichinių kanalų dovanos, kad padėtų intuityviai nustatyti pagrindinę priežastį, laikančią asmenis prie pasikartojančių gyvenimo ar sveikatos situacijų. Rūtos parengti Reiki Mercar praktikai, meistrai-gydovai skleidžia Reiki šviesą Lietuvoje, Ukrainoje, Europoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nuo savo darbo pradžios Rūta yra parengusi Reiki Mercar I pakopos praktikų – 103, Reiki Mercar II pakopos praktikų – 68, Reiki Mercar III pakopos Meistrų – gydovų – 64. Reiki Mercar Meistrų - Mokytojų - 5. Karuna Reiki Meistrų Mokytojų - 2. Ji yra autorė knygos „Ruta Reiki Mercar Reiki praktinis vadovas“.Rūta Janulevičienė yra autorė knygos „Ruta Reiki Mercar Reiki praktinis vadovas“.

Teorinių ir praktinių seminarų vedimo patirtis:
•    2013 m. balandžio 20 d. vedžiau teorinį ir praktinį seminarą „Reiki ir sveikatos harmonizavimas“. Vieta: Kauno viešbutis.  Besidominantiems savo sveikata.
•    2013 m. spalio 25 d. pranešimas tema „Reiki ir sveikatos harmonizavimas“. Vieta: Panevėžio m. savivaldybė.
•    2015 m. gruodžio 11 d.  mano atlikto kartu su Klaipėdos Universitetu Reiki ir mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybei“ tarpinių rezultatų pristatymas Šiaulių centro poliklinikoje.
•    2016 m. birželio 3 d. mano atlikto kartu su Klaipėdos Universitetu Reiki ir mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybei“ galutinių rezultatų pristatymas Kauno Klinikose.
•    2017 m. Rugpjūčio 26 d. vedžiau mano pačios parengtą mokamąjį renginį „Reiki programa vaikams ir paaugliams“. Vieta: Maumdežių al. 2, Girionys, Kauno raj. Renginys buvo skirtas vaikams ir paaugliams pasirengti mokyklai su nauju energijos impulsu, pasitikėjimu savimi ir vidine ramybe.
•    2017 m. lapkričio 23-24 d. dalyvavau tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Reabilitacija sveikatos priežiūroje“ Klaipėdos universitete. Joje pristačiau stendinį pranešimą tema „Labirintas kaip streso mažinimo metodas“.
•    2018 m. gegužės 29 d. skaičiau pranešimą „Reiki ir ėjimas labirintu – natūralūs gydymo būdai, jų sinergijos reikšmė individo ir šeimos sveikatai“ mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Šeimos sveikata: natūralios medicinos bei sveikatinimo vieta ir galimybės“ Kaune. Konferencijoje dalyvavo 140 žmonių.

Išsilavinimas
Rūta Janulevičienė gimė ir mokėsi Kaune. Baigė Kauno Technologijų universitetą ir įgijo Biznio administravimo bakalauro diplomą. Mokslą tęsė Danijoje ir Aalborgo universitete, įgijo Tarptautinio biznio vadybos programos diplomą ir Ekonomikos bei biznio administravimo magistro laipsnį. Rūta Janulevičienė yra profesionali projektų vadovė, turinti daugiau nei 20 metų patirtį rengiant ir įgyvendinant projektus, skirtus socialinės atskirties grupėms (nuteistiesiems, neįgaliesiems, asmenims, priklausomiems nuo narkotikų ir alkoholio ir t.t.). Ji turi 9 metų patirtį, vedant praktinius seminarus su psichodramos apšilimo elementais, meditacijomis ir praktinėmis užduotimis, skirtomis, kaip pažinti savo fizinę, emocinę, psichologinę ir dvasinę būklę ir tai pritaikyti sau.
Nuo 2002 m. dirbo įvairiose organizacijose: Jungtinių Tautų Būstinėje Niujorke (JAV), Tarptautiniame Prekybos Centre prie Jungtinių Tautų ir Pasaulinio Prekybos Centro, Ženevoje (Šveicarijoje), Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos, Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biure Baltijos šalims, Jungtinių Tautų Vystymo Programoje Lietuvoje, o nuo 2012 m. dirbo UAB Vadybos ir Psichologijos institute, 2015 m.  pagal individualios veiklos pažymėjimą. 2018 m. vasario 14 d. Rūta Janulevičienė įsteigė VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų institutas“. Ji yra šios organizacijos steigėja ir direktorė.

VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto“ pagrindiniai tikslai:
•    Koordinuoti ir tenkinti Lietuvos ir užsienio piliečių energinės medicinos, sakralios geometrijos (labirintų terapija), meditacijos, psichoterapijos ir mokslinių tyrimų sričių poreikius.
•    Skatinti įvairaus amžiaus piliečių aktyvų dalyvavimą įstaigos veikloje, vystant jų asmenines, socialines ir psichologines kompetencijas bei dvasinį augimą, kuris padėtų jiems planuoti ir įgyvendinti savo gyvenimo tikslus.
•    Organizuoti mokymus ir įvairius renginius pagal vykdomus nacionalinius ir tarptautinius projektus.
•    Skatinti įvairaus amžiaus žmonių dalyvavimą kartu vykdomuose su mokymo įstaigomis ir kitomis institucijomis nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose ir moksliniuose tyrimuose.

2019 m. birželio 3 d. Lietuvos probacijos tarnyba ir VšĮ “ Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų institutas”  pasirašė savanoriškos veiklos atlikimo bendradarbiavimo sutartį.

Savanoriškas darbas su nuteistaisiais, probojamaisiais ir pareigūnais :
•    2020 m. rugsėjo 28 d. nuo 13:00 iki 15:00 val. vedžiau savanoriškais pagrindais praktinį seminarą “Kaip mano emocijos įtakoja elgesį?” nuteistiesiems, esantiems Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus veikiančio Kėdainiuose.
•    2020 m. liepos 30 d. nuo 13:00 iki 14:00 val. vedžiau savanoriškais pagrindais praktinį seminarą “Savo ir kitų žmonių emocijų pažinimas. Emocijų valdymas: Pykčio kontroliavimas“ nuteistiesiems, esantiems Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus veikiančio Jonavoje.
•    2019 m. gruodžio 12 d. nuo 10:00 iki 12:00 val. vedžiau savanoriškais pagrindais praktinį seminarą “Emocijų valdymas: pykčio kontroliavimas” nuteistiesiems, esantiems Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus veikiančio Kėdainiuose.
•    2019 m. gruodžio 3 d. nuo 9:00 iki 11:00 val. vedžiau savanoriškais pagrindais praktinį seminarą “Emocijų valdymas: pykčio kontroliavimas” nuteistiesiems, esantiems Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus veikiančio Prienuose.
•    2019 m. Liepos 4 d. savanoriškais pagrindais vedžiau praktinį seminarą “Vidinės įtampos ir streso mažinimas per labirinto terapiją” Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus pareigūnams.
•    2019 05 10 ryte Lietuvos probacijos pareigūnams dariau pristatymą tema “Kaip motyvuoti ir dirbti su nuteistaisiais ir probuojamaisiais.”
•    2018 m. birželio 20 d. Šiaulių tardymo izoliatoriuje pradėjau savanorišką veiklą ir bendradarbiavimą. Vieną kartą per mėnesį iki šių metų galo bus vedamas praktinių seminarų ciklas „Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją“. Seminarų cikle dalyvauja 12 ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų ir 2 Socialinės reabilitacijos skyriaus specialistės.

2019 m. liepos 5 d. prasidėjo ir rugpjūčio 28 d. sėkmingai baigėsi vasaros stovykla, kurią organizavo Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus organizuojamo projekto “Ateitis tavo rankose”, kuris buvo skirtas Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus probojamiesiems nepilnamečiams. Jo metu dalyviai dalyvavo praktiniuose seminaruose “Jaunų žmonių resocializacijos kompetencijų ugdymas”, kuriuos vedė Rūta Janulevičienė, VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto“ direktorė.
Dalinuosi dalyvių anoniminiais atsiliepimais:
•    Sužinojau naujo. Praleidau laiką gerai. Susiradau pažįstamų.
•    Išmokau pažinti save.
•    Paskaitėlės man padėjo suprasti įvairius dalykus, apie baimes ir pykčio tramdymą. Mano nuomone paskaitėlės jaunimui naudingos.
•    Sužinojau ir išmokau valdyti baimę.
•    Išmokau pažinti save. Išmokau vertinti savo vertybes. Praleidau laiką gerai.
•    Išmokau pažinti save ir kitus. Labiau pažinau save, savo blogąsias ir gerąsias savybes. Supratau, kad visada yra geresnis pasirinkimas ir prieš kažko imantis reikia gerai pagalvoti.

Nuoširdžiai dėkoju Ramunei Samoilovienei ir Aistei Pušinaitytei už labai profesionalų Projekto “Ateitis tavo rankose” organizavimą ir koordinavimą.


PADĖKA

2019 m. gruodžio 10 d. Lietuvos probacijos tarnyba įteikė padėką VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų institutas“ direktorei Rūtai Janulevičienei už ilgalaikį glaudų bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą, organizuojant nepilnamečiams skirtas veiklas.
                                                           Lietuvos probacijos tarnybos direktorius Vytautas LamauskasTarptautinė ir nacionalinė visuomeninė veikla
Reiki sritis
2018 m. birželio 27 d. Lietuvos Sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmų organizuotame Reiki komiteto susirinkime buvo išrinkta Reiki komiteto pirmininko pavaduotoja.

Tarptautinė ir nacionalinė Labirintų švietimo ir atstovavimo savanoriška veikla:
Nuo 2012 m. Rūta Janulevičienė yra Tarptautinės Labirintų organizacijos narė ir nuo 2017 m. Tarptautinė Labirintų organizacija paskyrė Rūtą regionine Europos ambasadore Lietuvai! Savo asmeniniame darbe su klientais ir grupėmis naudoja labirinto terapiją kaip streso mažinimo ir gyvenimo kokybę gerinančią priemonę. Nuo 2019 m. Rūta nusprendė imtis Europos regioninio atstovo ryšių vaidmens, nes Reiki Mercar Meistrė Mokytoja rūpinasi ne tik savimi, savo šeima, draugais ir klientais, bet taip pat planetos ir visų gyvų būtybių sveikata bei gerove. Šios pareigos yra neapmokamas. Tai mano savanoriškas prisidėjimas, garsinant ir atstovaujant Lietuvą! Nuo 2017 m. anglų kalba veda praktinius seminarus „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“, „Kaip mylėti save ir būti laimingam?“ amerikiečiams Tarptautinės Labirintų organizacijos metiniuose renginiuose. 2018 m. spalio 5-7 d. Tarptautinės labirintų organizacijos kvietimu Rūta buvo pranešėja plenarinėje diskusijoje šventiniame dvidešimtajame metiniame renginyje, kuris vyko Čikagoje. Diskusijos metu su kitais pranešėjais dalinosi savo darbo patirtimi ir pavyzdžiais, kaip labirintai unikaliais būdais patenkina šiuolaikinės visuomenės poreikius. 2019 m. spalio 18-20 d. Tarptautinė labirintų organizacija konkurso būdu atrinko pristatyti Rūtos darbą su nuteistaisiais, vedant savanoriškus praktinius Savęs pažinimo seminarus Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Vašingtone, JAV.
2020 m. rugsėjo mėnesį Rūta Janulevičienė buvo išrinkta į Tarptautinės labirintų organizacijos Direktorių Valdybą ir yra Nominacijų Komiteto vadovė.
Nuo 2020 m. iki dabar perrinkta į Tarptautinės labirintų organizacijos Direktorių Valdybos Projektų Komiteto vadovę.

Tarptautinė ir nacionalinė psichodramos veikla:
Nuo 2015 m. Rūta yra psichodramos asistentė ir Lietuvos psichodramos draugijos narė. Šio meno mokinasi Lietuvos psichodramos draugijoje.
•    2020 m. rugpjūčio 28 d. vedžiau praktinį seminarą „Organizacijos vizija per grupės darbą“ Rokiškio rajono išsėtinės sklerozės asociacijai. Daugiau informacijos https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/renginiai/lietuvos-istins-sklerozs-sjungos-organizuoto-seminaro-metu-siekta-atkreipti-dmes-ia-liga-serganius-mones?fbclid=IwAR0y2BMMHqwq5IaG8xXXQGFpEz1UYC3MZ-5bDSZtuy63Cpiol1wemI_20JY
•    2019 m. rugsėjo 20-22 d. Europos psichodramos asociacija, kuri bendradarbiauja su Lenkijos
psichodramos institutu konkurso būdu priemė ir pakvietė į 15-tą Tarptautinę konferenciją „Pokyčių sparnai“, kurioje Rūta Janulevičienė skaitė pranešimą pavadinimu „Širdies kelionė: Randant bendrą pagrindą darbe su nuteistaisiais ir probojamaisiais, panaudojant psichodramos metodą, labirinto terapiją Lietuvoje“.
•    2019 m. Rugsėjo 1 d. trečia diena sveikatingumo stovykloje žmonėms, sergantiems išsėtine
skleroze. Rugsėjo 1 d. Vedžiau rytinius kūrybinius ir praktinius pokalbius. Jo metu sukūriau laikiną labirintą. Su dalyviais dalinausi žiniomis kaip kurti šiltus tarpusavio santykius. Dalyvius supažindinau su Psichodrama, jos apšilimo elementų technikomis: savęs pristatymas ir laiškas. Dalyviai rašė laiškus, keliavo labirintu, po to atlikome meditaciją “Išsivadavimas iš pykčio”.
•    2019 m. Rugpjucio 24 d. LiPSA Vasaros stovykloje vedžiau praktini seminara “Kaip kurti
pozityvius tarpusavio santykius”.
Užsiemimo metu dalyviai susipažino su Psichodrama, jos taikyma darbe su ivairiomis visuomenes grupemis, mokymosi galimybemis Lietuvos Psichodramos draugijoje. Susipažino su Psichodramos apšilimo elementu technikomis: saves pristatymas, veidrodis, apsikeitimas vaidmenimis, laiškas. Atliko praktines užduotis laikinai sukurtame labirinte.
•    2018 m. Gruodžio 13 d. Rūta Janulevičienė kartu su Kristina Dulinskienė pravedė praktinį
seminarą “Pažink save: Vietoj gyvenimo dramų - psichodrama” Molėtų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Seminaro metu dalyvės mokėsi pažinti save per psichodramos metodus ir labirinto terapiją.
Dalinamės akimirkomis iš seminaro ir Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parengtu straipsniu https://moletai.rvb.lt/category/naujienos/
•    2018 m. rugpjūčio 16 d. anglų kalba vedžiau praktinį seminarą „Psichodrama
praktikoje“ Lietuvos psichologijos studentų asociacijos (LiPSA) organizuotame tarptautiniame renginyje „Tarptautiniai psichologijos studentų mainai: Lietuva – Airija“, Kaune. Seminare dalyvavo 13 studentų.
•    2017 m. lapkričio 8 d. vedžiau pažintinį psichodramos seminarą „Kaip kurti pozityvius
tarpusavio santykius?“ Kauno apygardos probacijos pareigūnams, darbuotojams ir visuomenės atstovams. Seminarą išklausė 10 dalyvių.
•    2017 m. lapkričio 29 d. kartu su kolege Lina Linke vedėme pažintinį psichodramos seminarą
„Aš ir mano vaikai“ Raseiniuose. Seminarą išklausė 11 visuomenės atstovų.
2013 – 2015 m. Rūta Janulevičienė yra įgyvendinto Panevėžio apygardos probacijos tarnybos ES projekto „Psychodrama and creative education in prison“ (liet. Psichodrama ir kūrybiškumo lavinimas kalėjimuose) koordinatorė ir savanorė.

ES finansuojamo projekto „sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai“ mokymai „Sustabdymas radikalizacijos per gyventojų edukaciją ir švietimą“ Vienoje, Austrijoje.
2019 m. lapkričio 10-11 d. VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto“ ekspertai Rūta Janulevičienė, steigėja ir direktorė ir Rokas Janulevičius, IT konsultantas dalyvavome ES finansuojamo projekto sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai (angl. sCAN – Platforms, Experts, Tools: Specialised Cyber-Activists Network) (2018 – 2020) mokymuose „Sustabdymas radikalizacijos per gyventojų edukaciją ir švietimą“ Vienoje, Austrijoje. Mokymų metu su kitais ekspertais atlikome interaktyvias praktines užduotis, dalyvavome diskusijose ir dalinomės patirtimi.
Apie ES finansuojamą projektą sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai (angl. sCAN – Platforms, Experts, Tools: Specialised Cyber-Activists Network):
ES finansuotas projektas sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai (angl. sCAN – Platforms, Experts, Tools: Specialised Cyber-Activists Network) (2018 – 2020), koordinuotos Licra organizacijos (Tarptautinė lyga prieš racizmą ir antisemetizmą), kurios tikslas suvienyti cyber-ekspertus, įrankius, metodologiją ir žinias apie cyber neapykantą ir kurti tarptautines supratimo praktikas, identikavimą, analizę, ataskaitas ir nepykantos kalbas Internete. Šis projektas naudojasi buvusiais Europinių projektų rezultatais ir stengiasi pratęsti bei sustiprinti iniaciatyvą sukurtą civilinės bendruomenės dėl neapykantos kalbų Internete. Per Europinį bendradarbiavimą, šio projekto partneriai ir toliau intesyviai tęsia ir tobulina tarpusavio bendradarbiavimą. Projekto partneriai taip pat dalijosi duomenimis ir naujovėmis.
ES finansuojamo projekto sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai (angl. sCAN – Platforms, Experts, Tools: Specialised Cyber-Activists Network) partneriai yra dešimt skirtingų Europos partnerių, būtent „CEJI-A“ - žydų indėlis į integracinę Europą iš Belgijos (ang. CEJI-A Jewish contribution to an inclusive Europe from Belgium), Žmogaus teisių namai Zagrebas iš Kroatijos (ang. Human Rights House Zagreb from Croatia), „Romea“ iš Čekijos (ang. Romea from Czech Republic), „Respect Zone“ iš Prancūzijos (ang. Respect Zone from France), „jugendschutz.net“ iš Vokietijos (vok. jugendschutz.net from Germany), „CESIE“ iš Italijos (ang. CESIE from Italy), Latvijos žmogaus teisių centras iš Latvijos (ang. Latvian Centre For Human Rights from Latvia) ir Liublianos universitetas, Socialinių mokslų fakultetas iš Slovėnijos (ang. the University of Ljubljana, Faculty of Social Sciences from Slovenia) ir ZARA - „Zivilcourage und Anti-Rassismus-Arbeit“ (vok. ZARA – Zivilcourage und Anti-Rassismus-Arbeit from Austria) iš Austrijos. Be to, asocijuotasis partneris yra tarptautinis tinklas prieš elektroninę neapykantą (INACH) (ang. the International Network Against Cyber Hate (INACH)).
ES finansuojamą projektą sCAN – Platformos, Ekspertai, Įrankiai: Specializuoti Cyber-aktyvistų tinklai (angl. sCAN – Platforms, Experts, Tools: Specialised Cyber-Activists Network) finansuoja Europos Komisijos Teisingumo ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas pagal Europos Sąjungos teisių, lygybės ir pilietybės (REC) programą.

Lietuvos ir užsienio žiniasklaida parengė straipsnių ir susitikimų. Išsamiai galite susipažinti https://www.rutareiki.com/ziniasklaida-apie-man

Teorinių ir praktinių seminarų vedimo patirtis:
•    2015 m. rugpjūčio 28 - 29 d. vedžiau praktinius seminarus „Kaip mylėti save ir būti laimingu?“ Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams vasaros sveikatingumo stovykloje „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 40 neįgaliųjų sergančių IS.
•    2016 m. rugpjūčio 23-26 d.  vedžiau praktinius seminarus „Kaip kurti šiltus tarpusavio santykius ir tuo pačiu mylėti save?“, „Kaip užsibrėžti savo gyvenimo tikslus ir jų siekti. Pozityvus mano ateities modeliavimas“. Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams vasaros sveikatingumo stovykloje „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 40 neįgaliųjų sergančių IS. Praktiniai seminarai dalyviams buvo vedami mažomis grupėmis.
•    2016 m. Lapkričio 18 d. vedžiau praktinį seminarą „Dvasingumo atradimas per pasakojamąją medicinos sritį. Kaip sukurti palankius tarpusavio santykius tarp medicinos personalo ir paciento“. Vieta: Holiday Inn viešbutis, Vilniuje. Seminaro dalyviai: 24 medicinos slaugytojos ir medikai, dirbantys su IS pacientais iš visos Lietuvos. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo mano sukurtu laikinu trijų vijų labirintu.
•    2017 m. Gegužės 10 d. vedžiau praktinį seminarą „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“. Vieta: Panevėžio Dailės galerija, Panevėžys. Seminarą išklausė apie 30 Panevėžiečių ir miesto svečių. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo mano sukurtu laikinu trijų vijų labirintu.
•    2017 m. Birželio 15 d. vedžiau praktinę rungtį SAM Projekto „Gyvenk sveikai“ Fizinio ir materialaus pasaulio suvokimas per jogą. Vieta: Klaipėdos Lengvosios Atletikos Maniežas. Renginys skirtas išsėtine skleroze sergantiems neįgaliesiems. Seminaro dalyviai ėjo mano sukurtu trijų vijų labirintu.
•    2017 m. Birželio 17 d. vedžiau praktinį labirinto terapijos užsiėmimą „Kaip įveikti stresą ir atrasti vidinę ramybę?“ Kauno Alzheimerio klubo nariams, prižiūrintiems savo artimuosius. Vieta: Energetinis čakrinis labirintas, Kauno rajonas. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo Energetiniu čakriniu labirintu, mokinosi paišyti trijų vijų labirintą, sėmėsi gamtos energijos ir meditavo meditaciniame rate.
•    2017 m. Birželio 30 d. vedžiau praktinį seminarą „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“ vasaros stovykloje „Mažoji Lyderystės Akademija“. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų. Seminaro metu dalyvės išmoko nusipaišyti trijų vijų labirintą ir atliko praktines užduotis skirtas stiprinti fizinį ir energinius kūnus.
•    2017 m. Birželio 30 d. vedžiau praktinius seminarus „Kaip mylėti save ir tuo pačiu būti laimingu?“ dviem darbo grupėms po 15 dalyvių. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų.
•    2017 m. Liepos 1 d. vedžiau praktinius seminarus „Kaip kurti šiltus tarpusavio santykius?“ dviem darbo grupėms po 15 dalyvių. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų.
•    2017 m. rugpjūčio 28 - 31 d. neatlygintinai vesti praktiniai seminarai „Labirintai ir jų nauda“, „Kaip stiprinti fizinį ir energiniu kūnus per labirinto terapiją?“ ir ES finansuojamam projektui „Emp-H“ parengiau pranešimą „Alkoholis, rūkymas, nutukimas ir fizinis aktyvumas“ Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams „Vasaros savarankiškų įgūdžių IS stovykloje“ SC „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 20-30 neįgaliųjų sergančių IS.
•    2017 m. spalio 27-29 d. vedžiau praktinį seminarą amerikiečiams „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“ devynioliktame metiniame renginyje, kuris vyko Bainbridge Island, Vašingtone (https://labyrinthsociety.org/annual-gathering/8059-learning-opportunities-concurrent-workshops-and-posters).
•    2018 m. spalio 5-7 d. Tarptautinės Labirintų organizacijos metinio renginio plenarinės diskusijos akimirkos Čikagoje. Joje su kitais plenarinės sesijos dalyviais iš JAV, Jungtinės Karalystės, Australijos ir Lietuvos pasidalinau patirtimi, kaip labirintai naudojami naujais ir unikaliais būdais, siekiančiais patenkinti šiuolaikinės visuomenės dėmesį. Diskusijos metu pristačiau savo išleistą knygą “Ruta Reiki Mercar Reiki praktinis vadovas”.
•    2019 m. Balandžio 17 d. LISS organizuojamo renginio “Nauji iššūkiai” mano pravesto praktinio seminaro “Neatpažinti psichologijos objektai. Psichologijos Interaktyvi paskaita. Pozityvus mąstymas ir vaizdai vedantys į subalansuotą gyvenimą”  išsėtine skleroze, sergantiems neįgaliesiems.
•    2019 m. Rugpjūčio 31 d. antra diena po pietų sveikatingumo stovykloje žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze.  Vedžiau praktinį seminarą “Išsivadavimas iš neigiamų įsitikinimų”.
•    2019 m. Rugpjūčio 31 d. antra diena sveikatingumo stovykloje žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze. Vedžiau rytinius kūrybinius ir praktinius pokalbius. Jo metu mokinomės kaip teisingai prieiti prie medžio. Atlikome įsižeminimo medžio meditaciją.
•    2019 m. Rugpjūčio 30 - Rugsėjo 2 d. prasidėjo sveikatingumo stovykla žmonėms, sergantiems išsėtine.  skleroze. Rugpjūčio 30 d. vedžiau praktinį seminarą “Savęs pažinimas: Pasitikėjimas savimi”.
•    2019 m. gruodžio 5 d. nuo 10:00 iki 12:00 val. savanoriškais pagrindais vedžiau praktinį seminarą “Labirintai - patirtis pakeičianti Jūsų gyvenimą” Kauno Senjorams Kauno apskrities Viešojoje bibliotekoje.
•    2020 m. rugpjūčio 31 d. - rugsėjo 2 d. vedžiau rytinį tylos pasivaikščiojimo retritą ir meditacijas bei praktinius seminarus “Kaip įveikti džiaugsmo kliūtis?”, “Aštuonios džiaugsmo kolonos”, Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos organizuojamoje vasaros savarankiško gyvenimo įgūdžių gydymo stovykloje “Gyventi be stabdžių” išsėtine skleroze, sergantiems neįgaliesiems.

 Padėka

Gyvenimas kaip labirintas, kuriame keliaujame tik į priekį, nežinodami, ar labirinto centrą (savo tikslą) pasieksime greitai, be kliūčių, o gal su iššūkiais. Aš savo kelyje sutikau ir tikiuosi sutikti daug įdomių žmonių, kurie mane įkvėpė būti tuo, kuo šiandien esu. Jiems norėčiau pasiųsti Šviesos ir Dėkingumo pliūpsnį:

 • Šeimai, ypač sūnui Rokui, Mamai, abiems tėvams Juozui ir a.a. Romualdui Zakarauskui, a.a. Močiutei ir šeimos protėviams, kurie liko širdyje, už jų meilę, kantrybę ir visapusišką palaikymą.
 • Visiems Pakilusiems Mokytojams už paramą, padėjusią man patirti didžius Dvasios ir gydymo stebuklus, už Jūsų meilę ir vedimą.
 • Tarptautinės labirintų organizacijos Generaliniam direktoriui David Gallagher ir jo žmonai Jane, Vykdomojo Komiteto nariams: Prezidentei Kay Whipple, sekretorei Kay Sandor, iždininkei Katja Marquart, viešųjų ryšių vadovei Christiana Brinton, Direktorių Tarybos nariams: ypač Išteklių ir tyrimų vadovei Diane Rudebock, Ed. D., R.N., narystės (narių) vadovei Janice Lewis, projektų ir specialių projektų vadovei Carol Maurer, energijos saugotojų vadovei Sarah Nash, Komitetų vadovams: ypač Pasaulinės labirintų dienos vadovui Lars Howlett, Koordinatoriams ir moderatoriams: ypač Regioninių atstovų (ambasadorių) koordinatorei Carmel Stabley, savanorių koordinatoriui Neal Harris, Pasaulinio Labirintų žemėlapio Labirintų rinkodaros vadovui Jeff Saward ir Labirintų mylėtojų draugams ypač Clive Johson ir Mark Willenbruch už labai šiltą priėmimą ir ryšį Metinių renginių metu, tarptautinių telekonferencijų metu už mokymą ir pateiktą su tuo susijusią literatūrą bei knygas, skirtas asmeniniam tobulėjimui ir augimui, būtiniems vedant labirinto terapiją ir praktinius mokymus.
 • Tradicinės Reiki mokyklos Reiki Meistrei Aušrytei už jos šilumą, meilę ir skatinimą siekti žinių.
 • Netradicinės Reiki mokyklos Reiki Mercar Meistrei Mokytojai ir Karuna Reiki Meistrei Mokytojai Olgai Potiomkinai už žinias, draugišką bendradarbiavimą, meilę, įkvėpimą eiti pasirinktu dvasinio tobėjimo keliu. 
 • Savo ištikimiems Draugams, esantiems Lietuvoje ir užsienyje, už jų buvimą kartu su manimi šio kelio aukštumose ir žemumose, už jų patarimus, padrąsinimus, šilumą ir meilę.
 • Visiems Mokytojams, Reiki Mercar Praktikams, Klientams ir Pacientams, iš kurių mokiausi ir kurie mokėsi iš manęs, kurie suformavo mane tokią, kokia esu dabar.

Didžiausias Ačiū Jums visiems, kad esate mano gyvenime!

Reiki – tai Šviesa, o žmogus, gavęs Reiki iniciacijas, tampa Šviesos laidininku. Praktikuojančiam Reiki atsiveria gebėjimas Reiki perteikti, ir tai darydamas jis pats tampa Šviesos šaltiniu, įgauna švytėjimo. Būti šalia tokio žmogaus labai malonu. Aplinkui esantys žmonės tarsi maudosi jo Šviesos spinduliuose ir gauna tą Palaimą, kuri teka per spinduliuojantį žmogų, atlėgsta jų įtempti nervai, pasitaiso nuotaika, praeina skausmas, pagerėja sveikata.

Aš esu netradicinės Reiki mokyklos atstovė, Olgos Patiomkinos mokinė (Estija), tęsianti jos darbą Lietuvoje. Jos mokykloje buvau išmokyta naudotis daugiau nei 30 Reiki simbolių, kurie priklauso linijai Mercar, Fair Dragon, Angelų šviesos ir Archangelų šviesos linijoms. Ruta Reiki Mercar linijoje jau turime ir savo simbolių, naudojamų asmeninėje ir darbo praktikoje. Iš savo asmeninės darbo praktikos su klientais ir mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybei, depresijai ir nuovargiui“, atlikto kartu su Klaipėdos universitetu, galiu teigti, kad Reiki išgijimo stebuklai vyksta pasitelkiant į pagalbą Reiki simbolius. Jie yra raktas šios holistinės terapijos sistemos energijai siųsti.

Savo darbe su klientais derinu inidivualų priėmimą vaikams, paaugliams, suaugusiems, senjorams, neįgaliesiems. Pripažįstamas ir gerbiamas apsilankusio kiekvieno kliento konfidencialumas, jos/jo savitumas, unikalumas ir individualybė. Susitikimo trukmė yra 2-3 val. Susitikimo eiga:

 • Individuali psichologinė konsultacija. Iš individualaus pokalbio su klientu sprendžiama ir siūloma jai/jam pasirinkti sveikatinimosi ir tobulėjimo programą su Reiki seansais ir meditacijomis ir energetinėmis praktikomis arba mokytis Reiki Mercar gydymo meno pačiam.
 • Pagal kliento pageidavimus paišomos/spalvinamos Šiauries Amerikos Indėnų Didžiojo Rato Turo mandalos. 
 • Po to vyksta Reiki seansas su meditacija ir energetinėmis praktikomis. Meditacijos ir praktikos yra parenkamos pagal invidualų poreikį.
 • Po Reiki seanso su meditacija ir energetinėmis praktikomis, klientas turi galimybę pasivaikščioti Energetiniame čakriniame labirinte, Trijų vijų koncentruotame klasikiniame kvadratiniame labirinte, pasisemti energijos meditaciniame rate, begalybės statinyje, kurie yra jaunų ąžuoliukų šulinyje, druidų uždarame akmenų rate ir druidų portalo ženkle „Drakono ragas“. 

Reiki seanso poveikis, jei žmogus nužiūrėtas, apkerėtas:

Kai žmonės kalba apie nužiūrėjimą ar apkerėjimą, apie medicinos požiūriu nepaaiškinamą nesveikatą, dažniausiai pažeistas būna eterinis kūnas: jis būna pramuštas ir jo materijoje atsiradę patamsėjimų. Atstatyti eterinio kūno sveikatą gana sunku. Iš paplitusių dvasinių praktikų labiausiai tinka Reiki. Aš atlieku ne tik Reiki seansus su meditacijomis ir energetinėmis praktikomis, bet ir Reiki seansus su fizinių ir dvasinių traumų karminiu gydymu, Reiki seansus su karmine meditacija (klientų vadinamu „asmenybės perprogravimu“) bei giminės karmos apvalymo ritualą. Daugiau galite paskaityti nuorodoje https://www.rutareiki.com/dovanu-kuponai. Registruotis Reiki seansui galite telefonu +370 616 11447 arba el. p. rutareiki@mail.com

 

Olga Potiomkina (Estija)

Olga Potiomkina gimė Leningrade, baigė Leningrado universiteto chemijos fakultetą, maždaug 15 m. dirbo mokslinių tyrimų institutuose, tarp jų ir Talino eksperimentinės medicinos institute. Mokslininkės patirtis ir domėjimasis tuo, kas dar nepažinta, paskatino ją imtis jogos ir Reiki.

Olga Potiomkina yra Reiki meistrė, Galinos Molodcovos mokinė. 1996 m. įkūrė  Reiki mokyklą Taline. 2002 m. įkūrė netradicinę Reiki liniją Mercar ir yra Reiki Mercar meistrė. Olga Potiomkina yra knygos ,,Reiki – prisilietimo paslaptis“ autorė. Tinklapio adresas http://www.reiki.ee/web/.