Ruta Reiki

Kas aš esu?

Aš esu Rūta Janulevičienė, turinti daugiau nei 14 metų patirtį projektų rengimo, įgyvendinimo srityje (socialinės atskirties grupėms: nuteistiesiems, neįgaliesiems, asmenims priklausomiems nuo narkotikų ir alkoholio ir t.t.). 

Turinti 5 metų patirtį praktinių seminarų vedimo srityje. Seminarai buvo vesti medikams ir seselėms, pareigūnams, nuteistiesiems ir asmenims, esantiems probacijos įskaitose, neįgaliesiems, sergantiems išsėtine skleroze, Kauno Alzheimerio klubo nariams, prižiūrintiems savo artimuosius, Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.).

Nuo 2012 m. esu Reiki Mercar Meistrė Mokytoja. Nuo 2013 m. esu Karūna Reiki Meistrė Mokytoja. 

Nuo 2017 m. Tarptautinė labirintų organizacija paskyrė mane regionine Europos ambasadore Lietuvai (https://labyrinthsociety.org/regional-reps-list/categories/233-europe). Šios pareigos yra neapmokamos. Tai mano savanoriškas prisidėjimas, garsinant ir atstovaujant Lietuvai!

2018 m. vasario 14 d. įsteigiau VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų institutą“. Esu šios organizacijos steigėja ir direktorė.

Nuo 2010 m. esu Reiki Meistrės ir Reiki Mercar Meistrės Olgos Potiomkinos mokinė. Olga Potiomkina yra Reiki meistrė, kuri 1996 m. įkūrė Reiki mokyklą Taline. 2002 m. įkūrė netradicinę Reiki liniją Mercar ir yra Mercar meistrė. Olgos Potiomkinos mokykloje įgijau Reiki žinias ir buvo inicijuota į I, II, III Reiki pakopas bei Reiki meistrus. Karuna Reiki Meistro iniciaciją, pagal JAV Tarptautinio Reiki Mokymo centro vadovo, Reiki Meistro William Lee Rand‘o mokymą, suteikė Reiki Meistrė ir Reiki Mercar Meistrė Olga Potiomkina. Karuna Reiki sistema pagrįsta budistine Mahajanos filosofija ir yra tradicinio Reiki mokymo tęsinys, pritaikytas Naujajam Amžiui. Tai naujų vibracijų dažnių Reiki energija, meilės ir sąmoningumo kelias, „garsas, išgydantis pasaulį“. 

Nuo 2012 m. esu labirintų puoselėtoja, todėl praktiniuose seminaruose dalyviai turi galimybę išbandyti ir spręsti praktines užduotis labirinto pagalba. Nuo 2017 m. Tarptautinė labirintų organizacija paskyrė mane regionine Europos ambasadore Lietuvai. Šios pareigos yra neapmokamos. Tai mano savanoriškas prisidėjimas, garsinant ir atstovaujant Lietuvai!

Rūta Reiki Mercar vizija yra skleisti Reiki šviesą Lietuvoje ir užsienyje per Reiki ir savęs pažinimo mokymus, atlikti Reiki seansus su meditacijomis (taip pat atliekami Reiki seansas su karmine meditacija ir Reiki seansas su fizinių ir dvasinių traumų karminiu gydymu) ir dalyvauti įvairiuose projektuose ir moksliniuose tyrimuose.

Išsilavinimas:

Aš esu baigusi Biznio administravimo bakalaurą KTU ir Tarptautinės ekonomikos ir verslo administravimo magistro laispnį Aalborgo Universitete, Danijoje.

Darbinė patirtis:

Studijų metais stažavausi Jungtinių Tautų Būstinėje Niujorke, Ženevoje. Stažuočių metu teko organizuoti aukšto lygio susitikimus ir apskritojo stalo diskusijas sveikatos, socialinės srities ir švietimo srityse bei prisidėti organizuojant Tarptautinio Valiutos Fondo aukšto lygio susitikimą Niujorke.

Lietuvoje esu dirbusi Jungtinių Tautų Narkotikų ir Nusikaltimų projekto biure Baltijos šalims ir Jungtinių Tautų Vystymo Programoje Lietuvoje, taip pat Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos,  UAB Vadybos ir Psichologijos Institute ir pagal individualios veiklos pažymėjimą. Šiuo metu dirbu VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų institute“ direktore ir Reiki Mercar Meistre Mokytoja, gydau, vedu mokymus ir praktinius seminarus parengtus pagal Ruta Reiki metodą temomis kaip antai: "Kas mane daro laimingą?", "Kaip mylėti save it tuo pačiu būti laimingu?", "Kaip kurti šiltus tarpusavio santykius ir tuo pačiu mylėti save?", "Kaip užsibrėžti savo gyvenimo tikslus ir jų siekti. Pozityvus mano ateities modeliavimas", "Kaip išsilaisvinti iš negatyvių emocijų", "Dvasingumo atradimas per pasakojamąja medicinos sritį. Kaip sukurti palankius tarpusavio santykius tarp medicinos personalo ir paciento" ir kt.), „Kaip įveikti stresą ir atrasti vidinę ramybę?“, „Labirintai ir jų nauda“, „Kaip stiprinti fizinį ir dvasinius kūnus per labirinto terapiją?“, „Moters vaisingumas – gimties labirintas“.

Nuo 2015 m. esu psichodramos praktikė ir Lietuvos psichodramos draugijos narė. Šio meno mokinuosi Lietuvos psichodramos draugijoje. 2013 – 2015 m. įgyvendinto Panevėžio apygardos probacijos tarnybos ES projekto „Psychodrama and creative education in prison“ (liet. Psichodrama ir kūrybiškumo lavinimas kalėjimuose) koordinatorė ir savanorė. 

2018 m. vasario 24 d. Lietuvos psichodramos draugijos kasmetiniame draugijos susirinkime buvau išrinkta į valdybą 4 metų kadencijai.

Teorinių ir praktinių seminarų vedimo patirtis:

 • 2013 m. balandžio 20 d. vestas teorinis ir praktinis seminaras „Reiki ir sveikatos harmonizavimas“. Vieta: Kauno viešbutis.  Besidominantiems savo sveikata.
 • 2013 m. spalio 25 d. pranešimas tema „Reiki ir sveikatos harmonizavimas“. Vieta: Panevėžio m. savivaldybė. LISS konferencija.
 • 2015 m. rugpjūčio 28 ir 29 d. vesti praktiniai seminarai „Kaip mylėti save ir būti laimingu?“ Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams vasaros sveikatingumo stovykloje „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 40 neįgaliųjų sergančių IS.
 • 2015 m. gruodžio 11 d.  mano atlikto kartu su Klaipėdos Universitetu Reiki ir mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybei“ tarpinių rezultatų pristatymas konferencijoje organizuotoje Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungoje, Šiaulių centro poliklinikoje.
 • 2016 m. rugpjūčio 23-26 d.  vesti praktiniai seminarai „Kaip kurti šiltus tarpusavio santykius ir tuo pačiu mylėti save?“, „Kaip užsibrėžti savo gyvenimo tikslus ir jų siekti. Pozityvus mano ateities modeliavimas“.
 • Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams vasaros sveikatingumo stovykloje „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 40 neįgaliųjų sergančių IS. Praktiniai seminarai dalyviams buvo vedami mažomis grupėmis.
 • 2016 m. Lapkričio 18 d. vedžiau praktinį seminarą „Dvasingumo atradimas per pasakojamąją medicinos sritį. Kaip sukurti palankius tarpusavio santykius tarp medicinos personalo ir paciento“. Vieta: Holiday Inn viešbutis, Vilniuje. Seminaro dalyviai: 24 medicinos slaugytojos ir medikai, dirbantys su IS pacientais iš visos Lietuvos. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo mano sukurtu trijų vijų labirintu. 
 • 2017 m. Gegužės 10 d. vedžiau praktinį seminarą „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“. Vieta: Panevėžio Dailės galerija, Panevėžys. Seminarą išklausė apie 30 Panevėžiečių ir miesto svečių. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo mano sukurtu trijų vijų labirintu.
 • 2017 m. Birželio 15 d. vedžiau praktinę rungtį SAM Projekto „Gyvenk sveikai“ Fizinio ir materialaus pasaulio suvokimas per jogą. Vieta: Klaipėdos Lengvosios Atletikos Maniežas. Renginys skirtas išsėtine skleroze sergantiems neįgaliesiems. Seminaro dalyviai ėjo mano sukurtu trijų vijų labirintu.
 • 2017 m. Birželio 17 d. vedžiau praktinį labirinto terapijos užsiėmimą „Kaip įveikti stresą ir atrasti vidinę ramybę?“ Kauno Alzheimerio klubo nariams, prižiūrintiems savo artimuosius. Vieta: Energetinis čakrinis labirintas, Kauno rajonas. Seminaro dalyviai atlikdami praktines užduotis ėjo Energetiniu čakriniu labirintu, mokinosi paišyti trijų vijų labirintą, sėmėsi gamtos energijos ir meditavo meditaciniame rate.
 • 2017 m. Birželio 30 d. vedžiau praktinį seminarą „Kaip stiprinti fizinį ir energinius kūnus?“ vasaros stovykloje „Mažoji Lyderystės Akademija“. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų. Seminaro metu dalyvės išmoko nusipaišyti trijų vijų labirintą ir atliko praktines užduotis skirtas stiprinti fizinį ir energinius kūnus.
 • 2017 m. Birželio 30 d. vedžiau praktinius seminarus „Kaip mylėti save ir tuo pačiu būti laimingu?“ dviem darbo grupėms po 15 dalyvių. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų.
 • 2017 m. Liepos 1 d. vedžiau praktinius seminarus „Kaip kurti šiltus tarpusavio santykius?“ dviem darbo grupėms po 15 dalyvių. Vieta: Kaimo sodyba „Pas Robertą“, Makniūnai, Alytaus raj. Seminaras buvo skirtas Alytaus miesto merginoms, patenkančioms į socialinės rizikos grupes (iš Alytaus vaikų globos namų, socialinių pedagogų deleguotos atstovės iš miesto ugdymo įstaigų ir kt.). Seminarą išklausė 30 Alytaus miesto merginų.
 • 2017 m. Rugpjūčio 26 d. vedžiau mano pačios parengtą mokamąjį renginį „Reiki programa vaikams ir paaugliams“. Vieta: Maumdežių al. 2, Girionys, Kauno raj. Renginys buvo skirtas vaikams ir paaugliams pasirengti mokyklai su nauju energijos impulsu, pasitikėjimu savimi ir vidine ramybe. 
 • 2017 m. rugpjūčio 28 - 31 d. neatlygintinai vesti praktiniai seminarai „Labirintai ir jų nauda“, „Kaip stiprinti fizinį ir energiniu kūnus per labirinto terapiją?“ ir ES finansuojamam projektui „Emp-H“ parengiau pranešimą „Alkoholis, rūkymas, nutukimas ir fizinis aktyvumas“ Vieta: LISS sergantiems draugijų nariams „Vasaros savarankiškų įgūdžių IS stovykloje“ SC „Energetikas“, Šventojoje. Seminarą išklausė apie 20-30 neįgaliųjų sergančių IS.

PADĖKA:

 • Iš visos širdies esu dėkinga savo Šeimai, ypatingai sūnui Rokui, Mamai, abiems tėvams Juozui ir Romui, Močiutei ir šeimos protėviams, kurie liko širdyje, už jų meilę, kantrybę ir visapusišką palaikymą.
 • Dėkoju visiems Pakilusiems Mokytojams už jūsų paramą, padėjusią man patirti didžius Dvasios ir gydymo stebuklus, už jūsų meilę ir vedimą.
 • Dėkoju tradicinės Reiki mokyklos Reiki Meistrei Aušrytei už jos šilumą, meilę ir palaikymą siekti žinių.
 • Dėkoju netradicinės Reiki mokyklos Reiki Mercar Meistrei Olgai Potiomkinai už visapusiškas žinias, draugišką bendradarbiavimą, meilę, naują suvokimą, įkvėpimą eiti pasirinktu dvasiniu tobėjimo keliu. 
 • Dėkoju psichologei, Reiki ir Karūna Reiki meistrei, Karūna Reiki mokymų koordinatorei Baltijos šalyse Daliai Braziulytei už profesionalų bendradarbiavimą ir patarimus. 
 • Dėkoju savo ištikimiems Draugams, esantiems Lietuvoje ir užsienyje už jų buvimą kartu su manimi šio kelio aukštumose ir žemumose, už jų patarimus, padrąsinimus, šilumą ir meilę.
 • Dėkoju visiems Mokytojams, Mokiniams, Klientams ir Pacientams, iš kurių mokinausi ir kurie mokinosi iš manęs ir kurie suformavo mane tokią, kokia aš esu šiandien. 

Didžiausias Ačiū Jums visiems, kad esate mano gyvenime! 

Reiki – tai Šviesa, o žmogus, gavęs Reiki iniciacijas ir pasidaręs meistru, tampa Šviesos laidininku. Pamatyti tai geba ne visi, tik tie, kurie apdovanoti dvasiniu regėjimu, tačiau pajusti jį gali kiekvienas. Būti šalia žmogaus, kuris spinduliuoja, yra labai malonu. Aplinkui esantys žmonės tarsi maudosi jo Šviesos spinduliuose, ir jiems atlėgsta įtempti nervai, pasitaiso nuotaika, praeina skausmas, pagerėja sveikata.

Save laikau netradicinės Reiki linijos meistre ir propoguoju galimybes Reiki derinti su medicininiu ir kitais manualinio gydymo būdais, naudojantis ne tik trimis daktaro Usui simboliais, bet ir visais geriausiais kitų šios srities meistrų pasiekimais. Netradicinės Reiki mokyklų linijos naudoja daugiau simbolių skirtingai nuo tradicinių Reiki mokyklų (daugiau informacijos apie tradicines ir netradicines Reiki mokyklas galima rasti prie skilties Reiki Meistrai). Mokytojos Olgos Potiomkinos mokykloje buvau išmokyta naudotis daugiau nei trisdešimt Reiki simbolių, kurie priklauso linijai Mercar, Fair Dragon linijai, Angelų šviesos ir Archangelų šviesos linijomis. Mokytoja taip pat perdavė informacinių matricų metodą, t. y. praeities gydymo ir karmos valymo bei Giminės karmos apvalymo ritualą. Laikantis šio metodo, vidinė žmogaus erdvė greičiau atsikrato įtampos, kurią sukūrė negatyvios informacinės matricos ir projekcijos. Vadinasi, tai yra raktas gydyti karmines ligas ir chroniškas ligas, susijusias su giminės psichinėmis traumomis.

Savo darbe su klientais derinu inidivualų priėmimą vaikams, paaugliams, suaugusiems, senjorams, neįgaliesiems. Pripažįstamas ir gerbiamas apsilankusio kiekvieno kliento konfidencialumas, jos/jo savitumas, unikalumas ir individualybė. Prieš Reiki seansą vyksta individualus pokalbis su klientu. Jo metu siekiama išklausyti ir paremti klientą jo individualiame augimo ir pasikeitimo kelyje. Iš individualaus pokalbio su klientu sprendžiama ir siūloma jai/jam pasirinkti sveikatinimosi ir tobulėjimo programą su Reiki seansais ir meditacijomis arba Reiki gydymo meno mokymosi programą, atsižvelgiant į jos/jo individualius poreikius ir galimybes. Pasirinktinai paišomos/spalvinamos Šiauries Amerikos Indėnų Didžiojo Rato Turo mandalos. Po to atliekamas Reiki seansas su meditacija ir energetinėmis praktikomis, kurios padeda klientui subalansuoti savo dvasinę bei fizinę sveikatą, išsivaduoti iš praeities skausmo ir negatyvių emocijų. Todėl viso seanso  trukmė yra 2-2,5 valandos.

Olga Potiomkina (Estija)

 • Olga Potiomkina gimė Leningrade, baigė Leningrado universiteto chemijos fakultetą, maždaug 15 m. dirbo mokslinių tyrimų institutuose, tarp jų ir Talino eksperimentinės medicinos institute.
 • Mokslininkės patirtis ir domėjimasis tuo, kas dar nepažinta paskatino ją imtis jogos ir Reiki.
 • Olga Potiomkina yra Reiki meistrė, kuri 1996 m. įkūrė  Reiki mokyklą Taline. 
 • 2002 m. įkūrė netradicinę Reiki liniją Mercar ir yra Reiki Mercar meistrė. 
 • Olga Potiomkina yra knygos autorė ,,Reiki – prisilietimo paslaptis“.
Tinklapio adresas: http://www.reiki.ee/web/