Pyktis yra pati rimčiausia šiuolaikinio pasaulio bėda. Pyktis skatina veikti siekiant to, ką manome esant teisinga, o kartais – kad reikia susitaikyti su tuo, ko negalime pakeisti. Pyktis  kartais kyla dėl to, kad mes bijome. Pykčio metu, smegenis užplūsta streso hormonai, tuo metu daugiau kraujo nukreipiama į kojas ir rankas, todėl smegenų ląstelėms trūksta deguonies. Ši biocheminė reakcija apsunkina protingo sprendimo priėmimą ir kursto įsiūtį. Žmogus pykdamas, neapkęsdamas, pavydėdamas ar net prarasdamas savitvardą elgiasi skubotai, praranda sveiką nuovoką, prišneka ar net prikrečia nesąmonių. Emocijoms atslūgus žmogus gailisi dėl savo elgesio ir jaučiasi nesmagiai. 

Jei į pikta atsakysite pykčiu ir griaunančiomis emocijomis padariniai bus baisūs. Pyktis gali padėti pasiekti trumpalaikę pergalę, bet jos vaisiai bus labai kartūs ir džiaugsmo nei jums, nei aplinkiniams neteiks. Kai matote, kad kiti bando jumis naudotis, supraskite, kad jie taip pat nori būti laimingi. Gerbkite susidariusią situaciją, atsakydami griežtai, bet su atjauta ir ramybe. 

Pyktis tai proto būsena, kurią galima išmokti valdyti. Mes įpratę žmogaus elgesį ar situaciją apibendrinti, neturint akivaizdžių įrodymų, tikėtis blogiausios baigties, telkti dėmesį į nesėkmes. Todėl prieš „išsiliejant“ ant kitų: ramiai įvertinkite situaciją, išsiaiškinkite ar tai faktas ar tai prasimanymas. Paklauskite savęs „Koks sprendimas būtų geriausias visiems?“ Tik gerumas ir meilė suteikia protui ramybės. Jei į pyktį atsakysite savo ramiu ir meilės pilnu elgesiu tai slopinsite kito žmogaus pyktį. Jūs tapsite pavyzdžiu savo šeimos nariams, partneriams, draugams ir kitiems žmonėms. Jie stengsis mažiau pykti, nes norės būti nuoširdūs, atjaučiantys ir panašūs į jus. Išsivadavus iš neigiamų emocijų, pykčio ir nuoskaudų, išgyjama net nuo vėžio. 

Savipagalbos praktika: Stenkitės visur kur matyti tai, kas gera

Nuostabių dalykų įvyksta, jei dėmesį sutelkiame tik į gerąsias žmonių savybes. Jei bendraudami netgi su visiškai nepažįstamais žmonėmis apie juos gerai galvosite ir stengsitės kreipti dėmesį tik į gerąsias jų savybes, visuomet pasieksite norimą rezultatą.

Jūsų pozityvios mintys, nuostata matyti tik tai, kas gera jų poelgiuose ir net gi jūsų siunčiami palaiminimai jų atžvilgiu „Laiminu tave, laiminu tave, laiminu tave“ veikia nematomą energijos virpesių srautą. Patys to nežinodami, tie žmonės pajus jūsų geranorišką nusiteikimą, palaiminimus, todėl bendraujant su jumis nejaus jums priešiškumo, šaltumo ar abejingumo. Jūsų apsisprendimas įžvelgti tik gerus dalykus gali viską pakeisti.

Tai iš tikrųjų veiksmingas savipagalbos metodas, nes dažnai neigiamos mintys ir jausmai sukelia kitų žmonių pasipriešinimą. Šis gyvenime sukelia įvairiausių sunkumų, trukdžių, netikėtų problemų. Naudodamiesi palaiminimo galia galėsite įveikti bet kokį pasipriešinimą savo kelyje. 

Su meile ir Reiki palaiminimai, Rūta Reiki Mercar

Palikite savo komentarą

Komentarai

  • Nėra komentarų