Žmogaus energinė sistema

Aura yra kiekvieną žmogų supantis apvalkalas iš dvasinės šviesos, garso ir jausmų. Ezoterikoje žodis „aura“ suvokiamas kaip „subtili nematoma substancija, sklindanti iš žmogaus ir kitų gyvų kūnų“.                        Žodis ,,aura“ kilęs iš graikų kalbos ir reiškia vėjelio dvelksmą.
Aura yra natūralus mūsų fizinės, mentalinės, emocinės ir dvasinės sveikatos šaltinis, per ją mes sąveikaujame su kitais žmonėmis ir jų auromis bei kitų matmenų dvasinėmis energijomis.  
Sveiko žmogaus aura yra elipsės formos ir jos dydis yra apie tris metrus. Auros būna vienspalvės ir daugiaspalvės. Žmogaus auros spalva, forma, dydis priklauso ne tik nuo subtiliųjų kūnų išsivystymo ir energetinių kanalų (čakrų)  atvirumo, bet ir nuo žmogaus minčių. „Pasak J. Brėdikio (2015, p. 99-100) jeigu žmogus galvoja apie meilę, aura gali virsti žalsvos spalvos, jeigu galvoja apie mokslą – mėlynos, kai žmogus meldžiasi, tuomet aura gali būti violetinės spalvos su baltu atspalviu, jeigu galvoja apie seksą, tuomet dominuoja oranžinė ir raudona spalvos, jeigu galvoja apie mirtį, galima įžvelgti juodą ir bordo spalvas“.
Sergančio žmogaus auros energinio gyvybingumo atstymas Reiki terapijos pagalba pagreitina gijimo procesą ir mažina naujų susirgimų tikimybę. 

Kūnas šviesa ir gyvybine energija užpildomi per čakras. Čakros – tai vartai, per kuriuos gyvybinė energija (prana,/ki) pritraukiama į kūną ir po to siunčiama kūno ,,energijų upėmis” į nervų sistemą, endokrinines liaukas bei kraują ir taip maitina visą kūną.
Žmogaus kūne yra septynios pagrindinės ir daugybė antraeilių čakrų. Virš galvos yra mažiausiai dar penkios transpersonalinės čakros, jungiančios mus su mūsų monada, arba AŠ ESU ESYBE.

 

 

KIEKVIENO ŽMOGAUS ČAKRAS GALIMA MATYRI KAIP ŠVIESĄ, JUSTI KAIP VIRPESIUS IR  GIRDĖTI KAIP GARSĄ

 • Mūladhara (Šakninė arba Pamatinė čakra). Jos virpesiai atitinka natos do virpesius ir raudonos šviesos bangų ilgį. Rožės kvapas ir pati rožė atitinka šios čakros virpesius.
 • Svadhisthana (Kryžmens arba Sakralinė čakra). Jos virpesius atitinka nata re, oranžinė spalva, ramunėlių žiedai ir kvapas.
 • Manipura (Saulės rezginio čakra). Jos virpesius atitinka geltonos šviesos virpesiai, nata mi, iš augalų – mėta.
 • Anahata (Širdies čakra). Žalios spalvos virpesiai, nata fa, gelė – snaputis, pelargonija.
 • Višudha (Gerklės čakra). Šią čakrą atitinka natos sol virpesiai, melsva spalva ir pelyno kvapas.
 • Adžna (Trečioji akis). Jos virpesiai atitinka mėlyną šviesą ir natą lia. Kvapų ir augalų, atitinkančių šią čakrą, mūsų jautrumo ribose nėra. 
 • Sahasrara (Karūnos čakra). Tūkstantlapis lotosas. Jos virpesius atitinka nata si ir violetinė šviesa.

Mielieji praktikai, jeigu jūs siekiate tobulėti savarankiškai rekomenduoju įsigyti jūsų visų pageidavimų mano parengtą virtualų kursą Transformacija per 12 šviesos čakrų, aurą ir merkabą su metodine medžiaga, praktinėmis užduotimis ir meditacijomis, kur patys galėsite mokytis, tobulėti ir šias žinias perduoti kitiems. Virtualaus kurso Transformacija per 12 šviesos čakrų, aurą ir merkabą aprašymas pateiktas žemiau:

 

Transformacija per 12 šviesos čakrų, aurą ir merkabą

Kviečiu į transformacinę 12 savaičių kelionę per 12 Šviesos Čakrų, Aurą ir MERKABĄ. Kaip Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karūna Reiki Meistrė Mokytoja, vedamųjų meditacijų instruktorė, pas mane per 12 darbo metų, atvyko daug klientų bei jų vaikų Reiki Mercar gydovų, siekiančių gauti patarimų ir rekomendacijų reikalingų harmonizuoti vieną ar kitą čakrą. Nemažai informacijos apie čakras yra pateikiama mano parengtose ir vedamuose Reiki Mercar gydovo I pakopos ir Reiki Mercar Meistro Mokytojo mokymuose.

Jūsų visų prašymu ir pageidavimu labai džiaugiuosi galėdama pristatyti atnaujintą tradicinę čakrų sistemą. Šioje transformacinėje kelionėje išsamesnis dėmesys bus skiriamas naujų vibracijų pakilimo kelionei. Pirmos trys čakros pirmiausia sprendžia tokius žemiškus rūpesčius kaip saugumas, seksualumas ir galia. Lipant čakrų laiptais aukštyn, šie pasaulietiški rūpesčiai palengvėja, nes jūs pradėsite atrasti naujus sąmonės sluoksnius, kurie integruojasi per masinius kolektyvinius pokyčius, kuriuose mes esame visi ir keliaujame į Vandenio epochą arba dieviškosios moteriškosios epochos pradžią.

Šioje kelionėje keliausime kartu ir savarankiškai iš įprastos ir kasdieninės 3D dimensijos, kurioje esame į 4D dimensiją; Joje mes pažvelgsime į kiekvieną čakrą giliau, išnagrinėsime jos vietą ant kūno ar už jo ribų, jos valdymo principus ir funkcijas, dievybes, planetas ir su kiekviena susijusias asmenybes. Susipažinsite su čakrų aktyvinimu kristalų, aliejų, Reiki ir kitų praktikų pagalba, jų ryšiumi su stichijomis, subtiliuoju auros kūnu. Atliksite balansuojančias ir gydančias praktikas ir kilsime aukštyn į 5D besąlyginės meilės ir kūrybiškumo dimensiją; Joje aktyvuosime savo gydomąsias galias per vizualizacijas, meditacijas, sakralinės sanskrito čakrų mantras ir jų giedojimą, praktines užduotis namuose ir vieną kartą per savaitę tiesioginiame susitikime su manimi uždaroje FB grupėje.
Gyvenime būna akimirkų, kai Visata jums leidžia pažvelgti į užkulisius. Netoliese tekančio vandens garsas ramina sielą, kaip geranoriškas kosminis šokis atskleidžia naktinį dangų. Dangų, kuriame jūsų karališkasis palikimas parašytas aiškiomis, šviečiančiomis šviesomis. Tai yra tas pats baldakimas, į kurį žiūrėjo jūsų protėviai, ir jis yra giliai įterptas į jūsų DNR spirales. Ši akimirka šnabžda, kad esate tyra ir šviesi sąmoningumo kibirkštis fiziniame kūne.
Akimirksniu jaučiate savo ryšį su viskuo, kas buvo ir kas yra. Jūs esate tik kvėpavimas..ir šioje akimirkoje yra šviesos dalelių susiliejimas, jūsų dieviškojo plano perdavimas į visų jūsų išraiškų įsikūnijimą. Nuo to, kaip bendraujate su pasauliu, kaip Visata yra valdoma ir laikoma jumyse, jūsų čakros yra raktai į jūsų sveikatą ir gyvybinę gerovę. Septynios pagrindinės tradicinės čakros yra pagrindiniai gyvenimo elementai. Jūsų pilnoje čakrų sistemoje yra 12 šviesos sukūrių su daugybe mažesnių energijos gijų (pvz. kūno meridianai ir nadžiai).
Transformacinėje kelionėje, kuri prasideda nuo 2022 m. Lapkričio 12 d. šeštadienį nuo 13:00 iki 14:00 val. FB uždaroje grupėje rasite mano pristatymus, kuriuos galėsite peržiūrėti pasibaigus mokymams. FB uždaroje grupėje galėsite aktyviai dalyvauti, užduoti klausimus, dalintis savo patirtimi ir potyriais. Šioje kelionėje keliausime per šias čakras:
*Žemės žvaigždės vartų čakrą.
*Pamatinę čakrą.
*Sakralinę čakrą.
*Saulės rezginio čakrą.
*Širdies čakrą.
*Gerklės čakrą.
*Trečiosios akies čakrą.
*Karūnos čakrą.
*Sielos žvaigždės čakrą.
*Žvaigždės vartų čakrą.
*Universalių vartų čakrą.
*Dieviškųjų vartų čakrą.
Mokymuose gausite mano audio medžiagą, praktines užduotis ir vedamąsias meditacijas.
* Dalyvaujantiems šioje transformacinėje kelionėje, dovana nuo manęs DNR aktyvinimo šaukinys.
Ši transformacinė kelionė apima 12 šviesos čakrų, aurą ir MERKABĄ supažindina su šiais ypatingais šviesos energetiniais čakrų centrais, kaip jie veikia savarankiškai ir kartu ir kaip galite juos panaudoti savo energijai nukreipti į aukštesnes vibracijas. Šioje kelionėje daugiausia dėmesio bus skiriama jūsų energijos žvaidždynui, kuris sukuria Dieviškąjį planą, susiejantį jį su žvaidždėmis ir dangaus kūnais, universalia visatos ir sukūrine šaltinio energija. Ji prisideda prie energijos atkūrimo ir išlaikymo aukštesniame sąmonės lygyje nuo makro iki mikro, viduje jūsų kūno, Žmonijos, Žemės, Saulės sistemos ir ne tik.
Šiuo metu į Žemę patenkančios energijos yra labai skirtingos nuo to, kas kada nors buvo, nes juose daugiau šviesos dažnių ir pralaidumo, kurie turi būti integruoti į jūsų energijos lauką, kad galėtumėte patirti visą fizinį, energinį ir subtilųjį atsinaujinimą ir transformaciją. Šis atnaujintas žvilgsnis į čakras yra naujas galingas energetinis poslinkis, kurį mes visi patiriame. Kai jūs dalyvaujate šioje transformacinėje kelionėje, šios šviesos, aukštų dažnių energijos, sukuria šviesos pamatą, gyvybingumą, harmoniją ir sveikatą jumyse.
JŪSŲ TOBULĖJIMAS PO MOKYMŲ
Jūs turėsite galimybę dalyvauti uždaroje Facebook grupėje pavadinimu Ruta Reiki Mercar 12 Šviesos čakrų, aura ir MERKABA.
Gilinti žinias praktiniuose seminaruose.
Turėti nuolatinį ryšį su manimi, savo Mokytoju.
MOKYMŲ KAINA IR REGISTRACIJA:
Mokymų kaina: 420 EUR.Į kainą įeina audio medžiaga, praktinės užduotys ir vedamosios meditacijos.
Mokymų sumą 420 EUR, pervedant į VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto“ Luminor sąskaitą: LT044010051004206438. Įmonės kodas: 304768865. Mokėjimo paskirtyje nurodant savo vardą, pavardę ir mokėjimo paskirtį.
Informuojate mane el. paštu rutareiki@mail.com irutajan369@gmail.com, atsiunčiant mokėjimo nurodymo kopiją, nurodant savo el. pašto adresą ir telefoną. Tokiu būdu užsiregistruojate į organizuojamus mokymus.
Telefonas pasiteiravimui + 370 6 16 11 447.
MOKYMUS VEDA:
Rūta Janulevičienė yra tarptautiniu mastu pripažinta Reiki Mercar meistrė mokytoja ir ICRT registruota Karuna Reiki meistrė mokytoja. Ji yra Labirintų draugijos narė nuo 2012 m. ir yra jų regioninė atstovė Lietuvai. Rūta veda praktinius seminarus, kuriuose derinamas Reiki ir labirintas, padedantis kitiems pasisemti savimonės ir gydymo galimybių. Moksliniai interesai: psichologija, koučingas, Silvos metodas, psichoterapija, Rūta taip pat yra psichodramos asistentė.

Reiki gydymas ir mokymas (12 m.), Karuna Reiki gydymas ir mokymas (9 m.). Veriditas yra apmokyta labirintų vadovė. Tarptautinės labirintų organizacijos regiono ambasadorė Lietuvai ir ryšiams su Europa. Tarptautinės labirintų organizacijos direktorių tarybos projektų komiteto vadovė. Darbas su labirintais, labirintų terapijos vedimas (10 m.), praktiniai seminarai su psichodramos apšilimo elementais, meditacijos ir praktinės užduotys (8 m.).

Reiki mokslinis pagrindimas ir praktinė reikšmė

MOKSLINIO TYRIMO „KINEZITERAPIJOS IR REIKI METODO POVEIKIS SERGANČIŲJŲ IŠSĖTINE SKLEROZE GYVENIMO KOKYBE, DEPRESIJAI IR NUOVARGIUI“ TRUMPAS PRISTATYMAS

FAKTAI:

 • Išsėtine skleroze dažniausiai suserga jauni ir darbingi 20–40 m. amžiaus žmonės. Moterys — dažniau nei vyrai.
 • Lietuvoje nuo išsėtinės sklerozės kenčia apie 2 600 žmonių. Tiesa, statistika gali būti dar grėsmingesnė: neatpažindami ligos simptomų, žmonės nesikreipia į medikus. Visame pasaulyje priskaičiuojama apie 2,5 mln. sergančių išsėtine skleroze žmonių.
 • Tarptautinio Reiki mokymo centro duomenimis, apie 4 mln. žmonių pasaulyje turi įgiję pirmą Reiki pakopą. Lietuvoje išskiriamos keturios pakopos, nusakančios žmogaus kvalifikaciją Reiki Mercar mokymo sistemoje.
 • Išvertus iš japonų kalbos, Reiki reiškia „universali Visatos gyvybinė energija“. Tai — energinis gydymas rankų prisilietimu. Veikia kompleksiškai ir atstato sveikatai būtiną visų lygmenų — fizinio, emocinio, psichinio ir dvasinio — gyvybingumą, pusiausvyrą ir gerovę.

Reiki mažina stresą, nerimą, skausmą, mieguistumą, išlaisvina iš negatyvių emocijų ir įtampos, nuovargio ir depresijos simptomų, subalansuoja subtiliųjų kūnų energijas (žmogaus aurą). Šis alternatyvus gydymo metodas taikomas kartu su tradiciniu medicininiu gydymu. Tai holistinio gydymo sistema, nepagrįsta jokiais religiniais įsitikinimais, įtaiga, hipnoze ar psichotechnika. Reiki pradininku laikomas dr. Mikao Usui, kuris 19 amžiuje šią terapiją atvėrė iš naujo. Reiki sąvoka apibrėžia gydymo rankomis, streso šalinimo ir meditacijos meną.

Reiki yra išminties energija, kuri visada veikia vardan aukščiausiojo duodančio ir gaunančio gerovės, padeda žmogui daugelyje gyvenimo situacijų surasti geresnį sprendimą.

Sveikam žmogui Reiki energija suteikia atsipalaidavimą ir atgaivina, subalansuoja dešinįjį ir kairįjį smegenų pusrutulius. Ji suderina visus energetinius centrus (čakras) ir energijos lauką, išvalo ir sustiprina žmogaus gyvybinės energijos tekėjimą. Reiki galima naudoti vieną arba kartu su medicininiu gydymu. Vis dėlto Reiki nėra medicinos ir kitų sveikatos priežiūros pakaitalas. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams ar ilgalaikiam kūno ir dvasios disbalansui, gali prireikti ilgalaikių Reiki terapijos seansų, arba pats žmogus turėtų jausti didžiulį poreikį mokytis Reiki Mercar meno.

Lietuvos Išsėtinės sklerozės sąjungos duomenimis (2015 m.) „išsėtinė sklerozė (IS) — lėtinė nepagydoma liga, kuri pažeidžia centrinę nervų sistemą, t. y. galvos ir nugaros smegenis. Simptomai skiriasi, priklausomai nuo ligos eigos, tačiau dažniausiai pasireiškia greitai silnėjančia ar visai išnykstančia rega, skausmu akyje ar už akies, pusiausvyros sutrikimais, galvos svaigimu, nuovargiu, galūnių tirpimu ar dilgčiojimu, daliniu paralyžiumi, šlapinimosi, tuštinimosi ar lytinės funkcijos sutrikimais, skausmu. IS susergama tada, kai organizmo imuninė sistema atakuoja ir ardo mieliną – nervines skaidulas dengiantį apsauginį dangalą smegenyse. Gali būti pažeidžiami milijonai nervinių skaidulų, formuojasi uždegiminiai židiniai, o pasibaigus uždegimui susiformavę randai vadinami „skleroze“. Jie centrinėje nervų sistemoje atsiranda išsidėstę atsitiktine tvarka ir daugelyje vietų, todėl liga pavadinta išsėtine skleroze“.

Išsėtinė sklerozė iki šiol yra nepagydoma, tačiau kontroliuojama liga. Ankstyvas diagnozavimas ir paskirtas tinkamas bei efektyvus gydymas sulėtina ligos progresavimą, smegenų nykimą. Negydoma arba neefektyviai IS sukelia daug kančių ir per trumpą laiką jauną, darbingą žmogų paverčia visiškai neįgaliu. Pastebima, jog vis daugėja mokslo darbų, kuriuose tyrinėjamas kineziterapijos metodų poveikis IS sergančiųjų gyvenimo kokybei. Tačiau Lietuvoje dar niekas nenagrinėjo, kaip, kompleksiškai taikant kineziterapiją ir Reiki metodą, galima padėti nuo šios ligos kenčiantiems žmonėms.

2015 m. Klaipėdos universitete buvo atliktas mokslinis tyrimas, kurio metu nagrinėtas IS sergančių žmonių požiūris į gyvenimo kokybę. Ligonių fizinė ir psichologinė sveikata buvo vertinama taikant 10 Reiki seansų su meditacija ir 10 kineziterapijos užsiėmimų. Rūta Janulevičienė, Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karūna Reiki Meistrė Mokytoja, su Klaipėdos universiteto prof. Julija Andrejeva bei studentais Karolina Krapavickaite ir Arvydu Panumiu atliko mokslinį tyrimą „Reiki kurso poveikis išsėtine skleroze sergančių neįgaliųjų gyvenimo kokybei“. Tyrimas parodė teigiamų rezultatų.

Tyrimo eiga. Iš viso buvo ištirti 28 išsėtine skleroze sergantys asmenys nuo 26 iki 73 metų. Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi grupes — po 14 tiriamojoje ir kontrolinėje. Abiejose grupėse buvo po penkis vyrus ir devynias moteris. Tiriamajai grupei buvo taikoma dešimt kineziterapijos užsiėmimų ir dešimt Reiki seansų su meditacija du kartus per savaitę. Tad per šešias savaites iš viso buvo atlikta po 140 kineziterapijos užsiėmimų ir Reiki seansų su meditacija.

Tyrimo instrumentai. Berg pusiausvyros skalė, kuri įvertina pusiausvyrą pacientui sėdint ir stovint. Skausmas buvo vertinamas pagal vizualinę analoginę skausmo intensyvumo vertinimo skalę (VAS, Phoenix, 1999); nuovargis — pagal Visuotinio nuovargio supratimo skalę. Taip pat buvo naudojamas SF-36 gyvenimo kokybės klausimynas (SF-36 Stewart, Hays, & Ware, 1988), o raumenų jėga vertinima pagal Lovett (W. Lovett, W. Wright, 1912), „Stotis ir eiti“ testą (Mathias et al, 1986).

Tyrimo rezultatai. Atlikus tyrimą ir apdorojus duomenis SPSS programa, gauti rezultatai yra statistiškai patikimi ir reikšmingi.

 • Berg pusiausvyros skalė buvo patvirtinta taikyti žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze. Visų pacientų pusiausvyra, vertinant pagal Berg pusiausvyros skalę, pagerėjo po kineziterapijos užsiėmimų ir Reiki kurso su meditacijomis.
 • Skausmui įvertinti naudota vizualinių analogų skalė. Tiriamiesiems, kurie jautė skausmą iki Reiki seansų su meditacijomis, po jų skausmas sumažėjo ar visai išnyko. Po tyrimo sergantieji IS teigė, kad skausmo nebejaučia. Skausmas sumažėjo nuo 2,4 balų iki 0 balo. Pritaikius kineziterapiją ir Reiki metodą, buvo stebimas visiškas skausmo dingimas, tiriamieji teigė, kad nebejaučia ligai būdingų skausmų.
 • Raumenų jėga buvo vertinama pagal Lovett raumenų jėgos skalę. Pritaikius kineziterapiją ir Reiki metodą, visų tiriamųjų kojų raumenų jėga pastebimai padidėjo. Su didesne jėga buvo lenkiama, tiesiama, atitraukiama ir pritraukiama šlaunis, lenkiama bei tiesiama blauzda, taip pat ir pėda. Ėjimo greitis ir pusiausvyra taip pat statistiškai reikšmingai pagerėjo.
 • Spastika (raumenų įtemptumas) buvo vertinama pagal Modifikuotą Ashworth skalę. Tiriamųjų grupėje pritaikius kineziterapiją ir Reiki metodą, spastika sumažėjo lenkiant ir tiesiant šlaunį, blauzdą bei pėdą.
 • Nuovargis buvo vertinamas pagal „Visuotinio nuovargio supratimo skalę“. Šis metodas leidžia sužinoti, kaip nuovargis veikia tiriamuosius.  Prieš kiekvieną Reiki seansą su meditacijomis pacientai jautė nuovargį, tačiau po kiekvieno tokio seanso ir po viso jų kurso pacientų nuovargis sumažėjo.
 • Depresija buvo vertinama pagal Geriatrinę depresijos skalę. Gauti duomenys rodo, kad daugumai tiriamųjų nėra depresijos ir tikimybės ja sirgti. Tačiau lyginant surinktą balų skaičių prieš ir po tyrimo, antruoju atveju jis mažesnis. Kai kuriems pacientams depresijos tikimybė po tyrimo nepakito.
 • Gyvenimo kokybė statistiškai patikimai pagerėjo pagal visus punktus. Viena tiriamoji į septintą kineziterapijos užsiėmimą ir Reiki seansą su meditacija atvyko naudodamasi vaikštyne, kuri jai pakeitė neįgaliojo vėžimėlį. Kita tiriamoji nusprendė mokytis ir įgijo Reiki Mercar Gydovo I pakopą, kuri skirta gydytis pačiam bei padėti savo artimiesiems.

Išvada. Išanalizavus tiriamosios ir kontrolinės grupių rezultatus, pagerėjimas konstatuotas abiejose. Vis dėlto rezultatai, gauti taikant kineziterapiją ir Reiki metodą, yra statistiškai reikšmingesni. Tad galima teigti, jog ne atskirai, o kartu su Reiki metodu taikoma kineziterapija turi teigiamą poveikį sergančių išsėtine skleroze žmonių gyvenimo kokybei, mažina skausmą, didina raumenų jėgą, gerina eiseną ir pusiausvyrą.

Jeigu Jūs norite išbandyti Reiki seansus su meditacijomis ar pačiam išmokti šio meno ar atlikti mokslinius tyrimus įtraukiant ir Reiki metodą prašau susisiekti su manimi, Ruta Januleviciene, Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karuna Reiki Meistrė Mokytoja, el. paštu: rutajan369@gmail.com. Daugiau informacijos apie Reiki galima rasti www.rutareiki.com tinklapyje.

Nepriklausomi mokslininkai Dr. Robert Becker ir Dr. John Zimmerman 1980 - 90 m. tyrinėjo, kas vyksta su žmonėmis užsiiminėjančiais Reiki. Jie nustatė, kad praktikų smegenų pusrutuliai ne tik pradeda dirbti sinchroniškai alfa bangoms*, bet jie taip pat pradeda "pulsuoti" unisonu su žemės magnetiniu lauku, vadinamu Šumano rezonansu**. 

Vykstant seansui, biomagnetinis laukas praktikų rankose yra mažiausiai tūkstantį kartų viršijantis normą. Toni Bunnell (1997) siūlo hipotezę, kad energijos lauko ryšys tarp žemės ir praktikų leidžia jiems "prisijungti" prie "universalaus visatos šaltinio" per Šumano rezonansą.

* Alfa bangos (8-13 Hz), Transo būsenos ir negilaus miego bangos. Jos atsiranda atsipalaidavus, esant užmerktoms akims bei nusiraminus. Alfa bangos atitinka budrios sąmonės, esant atsipalaidavus, būseną. Šiai būsenai būdinga gera savijauta, ramus ir sklandus mąstymas, teigiama nuotaika. Alfa bangas generuoja sveikas organizmas. Esant sumažėjusiam alfa bangų aktyvumui, atsiranda streso, susirūpinimo požymiai, smegenų veiklos sutrikimų bei ligų indikacijos.
** "Šumano efektas/rezonansas",
tai aplink žemę esantis vienodo dažnio magnetinis laukas, kuris yra tokio pat dažnio, kaip ir dažnis, esantis kiekvieno žmogaus galvoje.

Zimmerman (1990) ir Jan (1992) Japonijoje Seto mieste toliau tyrinėjo vibracijas iš praktikų rankų seansų metu. Jie atrado, kad vibracijos yra tokio paties dažnio, kaip smegenų bangos, kurios svyruoja nuo 0.3 iki 30 Hz, daugiausiai koncentruojantis ties 7 - 8 Hz, alfa bangomis. 

Nepriklausomi medicininiai tyrimai parodė, kad toks dažnių spektras stimuliuoja organizmo gijimą. Pvz.: 2 Hz skatina nervų regeneraciją, 7 Hz - kaulų augimą, 10 Hz - sąnarių atsistatymą bei 15 Hz - kapiliarų formavimasį. Fizioterapijos įranga sureguliuota šiais principais ir padeda vykti regeneracijai, o ultragarso technologijos dažniausiai yra naudojamos išvalyti užsikimšusias kraujagysles ir inkstų akmenis. 

Dr. Robert Becker aiškina, jog šios "smegenų bangos" nebūna tik ties smegenimis, o keliauja visu kūnu per perineuralinę nervų sistemą. Vykstant seansui, šios bangos pradeda silpnai banguoti praktiko smegenų gumbure (thalamus), ir kaupia kumuliatyvią energiją, kuri pasklinda į periferinius kūno nervus, įskaitant ir rankas. Toks pat efektas yra ir žmogui, gaunančiam seansą, todėl Dr. Robert Becker teigia, jog ši sistema labiau nei bet kuri kita reguliuoja gijimą po traumų bei organizmo regeneraciją. Ypatinga Reiki savybė yra ta, kad tiek praktikas, tiek pacientas gauna teigiamą poveikį iš seanso. 

REIKI IR IŠSĖTINĖ SKLEROZĖ: MOKSLINIS PAGRINDIMAS JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE

2002 m. Jungtinėje Karalystėje buvo atliktas tyrimas, kurio metu dalyvavo 13 savanorių sergančių išsėtine skleroze (JK yra 85 000 pacientų sergančių išsėtine skleroze).  Pacientų amžiaus grupė buvo nuo 35 iki 60 m. Tyrimo metu jiems kas savaitę buvo atliekamas Reiki seansas,  1,5 val. trukmės. Reiki seansai truko 12 savaičių. Atrinkti savanoriai gavo nuo 6 iki 10 Reiki seansų. Tyrimų rezultatai:

90 proc. sumažėjo skausmo.
80 proc. sumažėjo vaikščiojimo problemų, jis tapo greitesnis ir ne toks skausmingas, kadangi tyrimo metu turėjo nueiti 10 metrų po kiekvieno Reiki seanso.
71 proc. sumažėjo skausmas kojose.
70 proc. sumažėjo nuovargio.
66 proc. sumažėjo šlapimo simptomų.
60 proc. sumažėjo tuštinimosi  simptomų ir letarginio miego.
50 proc. sumažėjo depresijos.
42 proc. sumažėjo skausmas rankose.

Taip pat sumažėjo kiti simptomai, kaip galvos svaigimas, pyktis, nemiga ir skrandžio skausmai.
Apie tyrimą galima daugiau informacijos rasti šiame tinklapyje: http://www.thehealingpages.com/research-into-reiki-and-multiple-sclerosis

REIKI IR IŠSĖTINĖ SKLEROZĖ: MOKSLINIS TYRIMAS LIETUVOJE

 • Remiantis Jungtinės Karalystės tyrimu kaip pavyzdžiu vertinti pacientų pusiausvyrą, skausmą, nuovargį, raumenų jėgą, spastiką (raumenų įtemptumą), depresiją, vaikščiojimą, šlapimo pūslės funkcijas, miego kokybę, fizinį aktyvumą, socialinę veiklą, emocinę būseną. 
 • Vertinti pacientų bendrą būklę prieš ir po Reiki seansų.
 • Rekomenduoti įvairius tempimo, atpalaidavimo pratimus, meditacijas.  

REIKI IR IŠSĖTINĖ SKLEROZĖ: MOKSLINIS PAGRINDIMAS LIETUVOJE

 •  Nuo 2015 m. spalio 26 d. iki lapkričio 30 d. Rūta Janulevičienė, Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karūna Reiki Meistrė Mokytoja, dirbo su su Klaipėdos universiteto komanda prof. Julija Andrejeva, studentais Karolina Krapavickaite ir Arvydu Panumiu prie mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybe, depresijai ir nuovargiui“. 
 • 8 pacientams buvo atlikta 80 Reiki seansų su meditacijomis ir energetinėmis praktikomis – nemokamai, kadangi tai mokslinis tyrimas. 
 • 2015 12 11 atlikau Reiki ir mokslinio tyrimo „Reiki kurso poveikis išsėtine skleroze sergančių neįgaliųjų gyvenimo kokybei“ tarpinių rezultatų pristatymą konferencijoje organizuotoje Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungoje, Šiaulių centro poliklinikoje.
 • Nuo 2016 m. vasario 1 d. iki vasario 29 d. Rūta Janulevičienė, Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karūna Reiki Meistrė Mokytoja, dirbo su su Klaipėdos universiteto komanda prof. Julija Andrejeva, studentais Karolina Krapavickaite ir Arvydu Panumiu prie mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybe, depresijai ir nuovargiui“. 
 • 6 pacientams buvo atlikta 48 Reiki seansai su meditacijomis ir energetinėmis praktikomis – nemokamai, kadangi tai mokslinis tyrimas. 
 • 2016 m. Birželio 3d. kartu su Klaipėdos universiteto prof. Julija Andrejeva  atlikau Reiki ir mokslinio tyrimo „Kineziterapijos ir Reiki metodo poveikis sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimo kokybe, depresijai ir nuovargiui“ galutinių rezultatų pristatymą konferencijoje organizuotoje Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungoje, Kauno klinikose.

Nuoširdžiai dėkojame:

 • Gerb. Aldonai Droseikienei, LISS Generalinei sekretorei už šio tyrimo palaiminimą ir idėjos palaikymą.
 • Klaipėdos universiteto Sveikatos Mokslų fakultato Reabilitacijos katedros vadovybei ir darbuotojams, ypatingai prof. Julijai Andrejevai už idėjos palaikymą, komandos subūrimą ir profesionalų darbą ir vadovavimą jam.
 • Dėkoju pačiai sau, Rūta Janulevičienė, kad įgyvendinau savo seniai puoselėtą svajonę.
 • Klaipėdos universiteto Sveikatos Mokslų fakulteto Reabilitacijos katedros studentams Karolinai Krapavickaitei ir Arvydui Panumiui už intensyvų tyrimo atlikimą trukusį du mėnesius.
 • Gerb. Neringai Venckienei, Klaipėdos apskrities išsėtinės sklerozės draugijos vadovei už 28 pacientų, sergančių išsėtine skleroze subūrimą ir organizacinį darbą tyrimo metu.
 • 28 pacientų, sergančių išsėtine skleroze dalyvavusių moksliniame tyrime.

Informaciją parengė Rūta Janulevičienė, Reiki Mercar Meistrė Mokytoja ir Karūna Reiki Meistrė Mokytoja.

 

 

Reiki simboliai

Reikia simboliai - „susipažinimas su Reiki prasideda nuo hieroglifų, reiškiančių „Reiki“: pirmasis jų „Rei“ – spindulys, o antrasis – „Ki“ – „universalioji Visatos energija“. 
Universalioji Visatos energija, arba Kūrimo galia, pradžių pradžioje pasireiškusi kaip Žodis, garsas, pradeda šviesti ir įgauna formą. Toji forma gali būti iš subtiliosios materijos ir iš regimos materijos. Žmogaus suvokiamos formos susidaro iš subtiliosios materijos kūnų dermės. Kuo sudėtingesnė regimoji forma, tuo daugiau ji turi subtiliosios materijos kūnų, persmelkiančių materialųjį objektą.
Mineralai, be regimos formos, turi eterinius antrininkus, arba eterinį kūną, augalai – eterinį ir primityvų astralinį kūną, gyvūnai – eterinį, astralinį ir primityvų mentalinį kūną. Sudėtingiausias yra žmogus, kuris turi penkis išvystytus kūnus ir geba sukurti dvasinį kūną.
Bet kuris mūsų pojūčiais priimamas objektas turi savo šviesos ir garso kodą. Garso kodas vadinamas lemiamąja formos nata. Lemiamosios natos suskambėjimas gali sugriauti formą arba duoti impulsą vystytis ar transformuotis. 1912 m. Anglijoje nutiko nuostabus įvykis: per grupės muzikantų repeticiją prie senovinės pilies sienų suskambo aštrus, šaižus garsas, ir tą akimirką pilies sienos sugriuvo. Manoma, kad suskambo lemiamoji sienų nata.
Atsiradęs garsas turi šviesos kūną arba formą. Visi žinome automobilio „Audi“ firmos ženklą – keturi horizontalūs apskritimai, tačiau mažai kas žino, kad tai mantros Om Mani Padme Hum išreikšta šviesos forma, jos simbolis. Subtiliajame lygmenyje ši mantra atrodo kaip keturi tarpusavyje susisiekiantys rutuliai, švytintys blyškia žalsva spalva.
Taip pat žinoma, kad ir mintis turi formą. Priklausomai nuo informacijos, slypinčios minties formoje, mintis gali būti nuspalvinta įvairiaspalviais šviesos spinduliais. Visa, kas čia pasakyta, mums būtina žinoti, kad giliau suprastume, ką reiškia Reiki simboliai.
Dr. Mikao Usui gavo tris simbolius, kurie jam pasirodė ugniniu šviesoraščiu parašyti dangaus ekrane. Kiekvienas simbolis turi savo pavadinimą. Tas pavadinimas, simbolio vardas, yra jo kosminis kodas, lemiamoji nata, garsas, įkūnytas ugnyje, o patsai simbolis – dieviškoji aukštesniosios plotmės esybė, pašaukta tarnauti žmonijai. Mes Reiki simbolius vadiname angelais. Kaskart, kai ištariame simbolio vardą, mentaliniame lygmenyje susijungiame su angelu-simboliu, tereikia ištarti: „Sei He Ki“ arba „Čo Ku Rei“, ir bematant atsiranda ryšys, angelas-simbolis viską girdi ir tuoj pat atsiranda greta. Žmonės, gebantys išskirti subtilias šviesos energijas, mato iškylant ryškų virpantį šviesos rutulį. Kai mes piešiame simbolį tam tikrame erdvės taške arba mintimis pasiunčiame jį tenai, tai nurodome šiam angelui vietą, kur norime, kad jis įdiegtų savo nešamą harmonijos matricą. Kadangi, Reiki – tai spindulys, kuris turi pradžią ir pabaigą. Spindulio pradžia – Kūrinijos ištakose, o pabaiga – ten, kur mes jį siunčiame, ištardami kanalo atvėrimo kodą.“ (O. Potiomkina, 2011, p. 151-152).
Reiki simboliai yra raktas šios gydymo sistemos energijos siuntimui. Tai formulė, kurią Dr. Mikao Usui rado sutrose. Pasiunčiant tris Dr. Mikao Usui simbolius nuotoliniu būdu arba dirbant tiesiogiai su klientu, jie harmonizuoja žmogaus kūną, sielą ir dvasią. Mokytojos Olgos Potiomkinos mokykloje buvau išmokyta be trijų tradicinių Dr. Mikao Usui simbolių naudotis daugiau nei trisdešimt Reiki simbolių, kurie priklauso linijai Mercar, Fair Dragon linijai, Angelų šviesos ir Archangelų šviesos linijomis. Rutos Reiki Mercar linijoje taip pat turime Reiki linijos simbolių. Minėti Reiki simboliai yra veiksmingi ir visateisiai garbių Reiki Meistrų dvasinės darbo praktikos rezultatas. Su simboliais Reiki mokiniai supažindinami Reiki antrojoje, trečiojoje pakopose ir inicijuojant į Reiki Mercar Meistrus Mokytojus.

 

Reiki gydymas, masažas, energija

Energinė medicina ir energinis Reiki gydymas

 • „Ar tai nauja medicinos šaka? Pirmoji elektroterapijai skirta knyga buvo 1752 m. Regensburge išleista Johano Šėflerio (Johann Schaeffler) knyga “Elektrinė medicina”.
 • Holistinė ir energinė medicina gydymui naudoja energijas, kurias suteikė Gamta ir kurias galime paaiškinti kvantiniu poveikiu žmogaus subtiliųjų energijų sistemai. Tai garsai, taurieji akmenys, kristalai, spalvos, saulės paliestų žiedų esencijos, žiedadulkės, kvepalai, arbatos, nešakninės daržovės, vaistažolės, žmogaus rankų prisilietimai ir tiesioginis ar nuotolinis energinis minčių ir žodžių poveikis, homeopatija, akupunktūra ir akupresūra, Reiki, meditacija, Zen terapija, Silvos metodika, vizualizacija, joga ir kt. 
 • Žinoma daugiau nei 150 skirtingų energinio gydymo būdų, bet daugumos jų principai tie patys: gydantysis turi būti dvasingas, dirbti su meile ir pasitelkti Aukštesniąsias jėgas“ (J. Brėdikis, 2015, 194 p.). 
 • „Rankų energijos terapija yra sena kaip žemė. Kristus ne tik gydė rankomis, bet ir sakė: “Ką darau aš, galite daryti ir jūs, ir daugiau”. Žmonės savaime priglaudžia delnus prie skaudamos vietos ar paglosto.
 • 15 amž. Paracelsusas (Paracelsus) rašė, kad žmogaus rankų energija turi magnetinių savybių ir ją galima perduoti paciento kūnui.
 • Rankų energijos terapijos pradininku laikomas Francas Mesmeras, kuris prieš 200 m. skelbė, kad visata pripildyta fluidų magnetizmo ir rankų “pasais” ta energija galima gydyti ligonius.
 • Rankomis skleidžiamos gydomosios energijos būdams priskiriami Reiki, kvantiniai prisilietimai, poliarinė energija, masažai ir kt. „(J. Brėdikis, 2015, 204-205 p.).

Šiuolaikinė Reiki istorija prasideda nuo to momento, kai japonas Dr. Mikao Usui iškėlė klausimą, kokiais metodais gydė Kristus ir pašventė savo gyvenimą atsakymo į šį klausimą paieškoms. Po daugelio metų tyrinėjimų jis atrado šias žinias gydymo „plaštakų prisilietimu“ metodą Kioto Budistų šventyklos bibliotekoje Tibeto Lotoso sutrose. Energinis Reiki gydymas – labai švelnus plaštakų prisilietimu pagrįstas gydymo metodas, skirtas subalansuoti žmogaus energinei sistemai ir atkurti viso organizmo vidinę harmoniją savo populiarumu vejasi kitas alternatyvias gydymo terapijas, kaip akupunktūra ir masažas. Reiki seanso metu, uždedant plaštakas ant kliento kūno, siunčiama energija atveria užblokuotus taškus ir papildo žmogaus kūne cirkuliuojančią gyvybinę energiją, padedančią palaikyti individualią sveikatą bei gyvybingumą, galingu universalios gyvybinės energijos srautu. Todėl Reiki seansas su meditacija ir energetinėmis praktikomis gali būti vadinami psichorelaksacija ir skirti kūno ir psichikos funkcijoms hormonizuoti. Tai labai švelnus geros savijautos atgavimo būdas, kadangi:

 • Stabilizuoja kraujo spaudimą ir cukraus kiekį kraujyje;
 • Lėtina širdies plakimą;
 • Slopina įvairios kilmės skausmus;
 • Atpalaiduoja raumenų spazmus;
 • Sumažina nervinę įtampą;
 • Stimuliuoja imuninę sistemą;
 • Pagreitina virškinimą;
 • Gerina darbingumą;
 • Skatina ir palaiko kiekvieno žmogaus fizinį ir dvasinį tobulėjimą ir vystymąsi kokie bebūtų jos ar jo religiniai įsitikinimai.
 • Sugrąžina meilės, ramybės, saugumo ir klestėjimo jausmą, todėl puikiai papildo tradicinį medicinį gydymą bei įvairias alternatyvias terapijas.
  Reiki masažas ir energija įkvepia naujiems iššūkiams, bei leidžia į kasdienybę pažvelgti naujomis spalvomis.

Registruotis Reiki seansui galite telefonu: +370 616 11447 arba el. p.: rutareiki@mail.com