Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją
Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją

Sėkmingai baigtas praktinių seminarų ciklo „Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją“ užsiėmimai Šiaulių tardymo izoliatoriuje

2018 m. gruodžio 21 d. sėkmingai baigėsi praktinių seminarų ciklo „Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją“ užsiėmimai Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kurie prasidėjo 2018 m. birželio mėn.

 Seminarų cikle dalyvavo 12 ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų ir 2 Socialinės reabilitacijos skyriaus specialistės. Seminarų ciklą sudarė užsiėmimai, kurių metu buvo atliekamos praktinės užduotys, psichodramos apšilimo pratimai, meditacijos ir, svarbiausia, vyko pati labirinto terapija. Tiksliau šį ciklą sudarė 7 praktiniai užsiėmimai:

  1. Savęs pažinimas ir stiprinimas per labirinto terapiją.
  2. Emocijų ciklas: Liūdesys (depresija, melancholija, neviltis, sielvartas).
  3. Kaip kurti pozityvius tarpusavio santykius?
  4. Emocijų ciklas: Pyktis (frustracija, įniršis, neapykanta, apmaudas, pavydas).
  5. Labirintai ir sapnai.
  6. Emocijų ciklas: Baimė (įtampa, panika, nerimas, siaubas).
  7. Kaip mylėti save ir būti laimingam?

Paskutinio praktinio seminaro „Kaip mylėti save ir būti laimingam?“ metu nuteistieji pasidalino savo asmenine patirtimi:

„Lankydamas šį užsiėmimą įgavau daugiau pasitikėjimo savimi, išmokau išgirsti, išklausyti kitus, pats daugiau susitvardyti. Daugiau apmąstau savo poelgius, ką daryti, ko nedaryti, pradėjau kitaip žvelgti į save ir į kitus. Labai naudingas ir įdomus užsiėmimas.“ D.J.

„Pasidariau ramus apie daug ką galvoju visai kitaip, labai patiko meditacijos, nes kai atlikinėji bausmę neturi kada atsipalaiduoti, o šiuose užsiėmimuose man tai pavykdavo, aš atsipalaiduoju. Daug lengviau negu prieš užsiėmimus ir galvoju apie viską visai kitaip.“ K.Č.

„Nuo to laiko kai pradėjau lankyti labirintų terapiją išmokau daugiau vertinti save, puoselėti savo kūną bei jausmus, tramdyti pyktį, daugiau pasitikėti aplinkiniais žmonėmis, daugiau sužinojau apie kūno čakras bei ką jos daro.“ E.E.

„Tapau labiau pasitikintis savimi, savarankiškesnis, laimingesnis, labiau mylintis, daugiau išreiškiu save. Pradėjau nešioti ryškesnius rūbus.“ M.

„Kitaip pradėjau mąstyti, labiau pasitikiu savimi. Noras būti kuo geresniu žmogumi, bandau stengtis, kiek įmanoma“.

„Per šituos seminarus aš į viską pradėjau žiūrėti daug lengviau į visas sunkias situacijas, išmokau nusiraminti, kas ir meilė, ką galiu aš pats, tereikia stipriai tikėti.“ L.

„Iš pradžių pasirodė gan nerimtas užsiėmimas. Po kelių seansų, ypač kaip išsipildė noras, kurį prašiau labirinte, užsiėmimai patiko ir į tai pradėjau žiūrėti rimčiau.“

„Prisiminta meditacija ir jos įvairios galimybės. Viskas yra žmogaus galimybė ir išbandymas, tačiau kartais viską nulemia abstraktus dangus ar dievas.“ J.Z.

„Apsilankymą seminaruose pradžioje nelabai patiko, nes buvau nusistatęs prieš čakras, meditacijas ir panašiai man tai buvo visai svetima. Tačiau tolimesniuose apsilankymuose pajaučiau, kad pavyksta atsipalaiduoti, labiau įsigilinti į savo mintis, kurios buvo pasislėpusios kažkur giliai, taip, kad užsiėmimai visai patiko.“ M.

„Labiau pradėjau suprasti kitus, labiau išgirsti tai ką sako ir apie ką yra kalbama (bendraujant su žmogumi). Rūpintis savimi, turėjo įtakos metant rūkyti. Susitaikiau su savo artimo žmogaus netektimi. Atleidau savo priešams, nebesuku dėl to galvos. Pradėjau labiau tikėti ne dievu, o aukštesne galia, tai yra traukos dėsniais, kurie 100 proc. Egzistuoja.“ M. B.

„Pradėjau lankyti šituos užsiėmimus galvojau jog jie yra iš piršto laužti. Palankius juo daugiau supratau jog nėra taip. Aš sugebėjau paleisti žmogų iš savo širdies ir vietoj jo įsileisti kitą. Išmokau atleisti ir suprasti. Išmokau į save įleisti daugiau gėrio ir atsispirti blogiui. Labiau pradėjau pažinti savo vidų. Ačiū jums už tai su pagarba.“ A.G.

„Šis seminaras buvo naudingas ir įdomus kadangi buvo galimybė panagrinėti save, paieškoti gerumo, nusiraminimo, rasti savyje jėgų būti geresniam sau ir kitiems. Sužinojau apie čakras, išmokau daug naudingų pratimų kaip save nuraminti. Prašau aplankyti mus ir kitais metais. Gražių šv. Kalėdų.“ P.M.

„Praleidus pusmetį „Labirintų terapijoje“ kartu su Rūta pradėjau įtikėti ir patikėti savo pasąmonės dalykais, įsikalbamais dalykais, savo minčių galia. Kartais kaip paprasta ir lengva nugyventi dieną su lengva mintimi ir ta diena tokia ir būna  :) P.S. pradedu išmokti paleisti praeitį“ J.R.

Širdingai dėkoju Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracijai už labirinto sukūrimą įstaigoje ir aktyvų nuteistųjų ir pareigūnių dalyvavimą užsiėmimų metu. Ačiū už labai profesionalų bendradarbiavimą. 

Linkiu visiems gražių ir palaimintų šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų.

Su Reiki Palaiminimais,
Rūta Janulevičienė